Jak schudnąć bez diety i ćwiczeń? 4 złote rady specjalisty. Niektóre co najmniej dziwne

Natalia Dziedzianowicz 13.06.2017
Sposoby na utratę wagi bez diety
Fotografia: East News

Najlepsza dieta to ta, kiedy chudnie się bez większego cierpienia. Wszystko jednak zależy od tego, na jakie zmiany w życiu jesteście gotowi, aby zobaczyć jej efekty.

Okazuje się, że więcej kilogramów można stracić wprowadzając małe, lecz znaczące zmiany w swoim stylu życia. Niepotrzebne do tego jest rygorystyczne przestrzeganie diety 1000kcal czy żywienie się sokami z limonki przez tydzień. Zmienisz jeden zwyczaj - możesz zrzucić nawet do 3kg. Zmienisz jeszcze więcej - zrzucisz więcej. Są to rzeczy na pozór banalne jak np. jedzenie mniejszych porcji posiłków. Może to jednak doprowadzić do straty nawet ok 18kg w skali roku!

Swoimi radami dzieli się Dr. Brian Wansink w swojej nowej książce "Slim By Design: Mindless Eating Solutions for Everyday Life". Według jego teorii powinny być to zmiany tak małe i nie ingerujące w nasze życie, że nie powinniśmy ich nawet odczuć. Oto one:

1. Postawcie na stole owoce - niech to będzie przekąską.

2. W restauracji zamówcie małą przystawkę i przestrzegajcie "Zasady Dwóch", czyli dołączcie do niej tylko jeden składnik (wino, chleb, deser).

3. Robiąc zakupy, napełnijcie przód koszyka owocami i warzywami. Podczas zakupów żujcie gumę - wasze zapotrzebowanie na smakołyki spadnie o 7%.

4. Jeżeli pracujecie poza domem - nie jedzcie przy biurku. Ponadto, kiedy płacicie za jedzenie, płaćcie gotówką, nie kartą - płacenie gotówką zmniejsza zapotrzebowanie na kupowanie niezdrowej żywności.

Konkludując, należy zważać na to co, i gdzie się je. Trzeba przyznać, że nie są to szczególnie odkrywcze i zaskakujące wskazówki ;-) Uważacie, że mają sens?

cannotstop
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów