Jak pasażerowie reagują na widok ciężarnej? Oto smutna prawda

Martyna Wojciechowska 05.07.2018
Kobieta w ciąży
Fotografia: Youtube.com

Zobacz to nagranie.

Blogerka Mother Pukka  postanowiła pokazać, jak wygląda podróżowanie środkami komunikacji z perspektywy kobiety w zaawansowanej ciąży. To, czego doświadczyła w metrze, nie powinno mieć miejsca.

Zobacz także: Co najbardziej irytuje kobiety w byciu w ciąży?

Eksperyment blogerki Mother Pukka

Mother Pukka, będąc w zaawansowanej ciąży, doświadczyła wielu nieprzyjemnych sytuacji w środkach komunikacji miejskiej. Zamiast ustąpić jej miejsca, pasażerowie udawali, że jej nie widzą.

Mama dwojga dzieci chciała zwrócić uwagę na ten ogólnospołeczny problem. W tym celu przyczepiła atrapę ciążowego brzucha i wyruszyła w drogę. Na nagraniu, które zamieściła w sieci, widzimy, jak stoi w wagonie pełnym ludzi odwracających od niej wzrok. Nikomu nawet przez myśl nie przeszło, aby jej pomóc.

W końcu Anna poprosiła wybraną osobę o ustąpienie jej miejsca. Dopiero wtedy udało się jej usiąść.

Czułam się niekomfortowo. Ciężarna musi narobić rabanu, żeby ktoś ją zauważył i zaoferował miejsce siedzące. O które oczywiście musi poprosić - wyznała Mother Pukka.

Podsumowując cały eksperyment, tylko 4 osoby na 10 zdecydowały się zaoferować jej miejsce.

Blogerka twierdzi, że ciężarna powinna nawiązać kontakt wzrokowy z pasażerami zaraz po wejściu do środka komunikacji miejskiej. To znacznie ułatwi znalezienie wolnego miejsca. Gdy mimo wszystko nikt dobrowolnie nie zdecyduje się pomóc, należy przejąć inicjatywę i samemu o to poprosić.

Zobacz także: Ksiądz Franciszek poucza Polki. Mąż po pracy potrzebuje odpoczynku, kobieta musi "cierpliwie poczekać"

Autor: Martyna Wojciechowska

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów