Jak otworzyć butelkę wina bez korkociągu? Są na to sprawdzone sposoby

Martyna Wojciechowska 02.05.2018
Wino
Fotografia: Shutterstock

To proste!

Zastanawialiście się kiedyś, w jaki sposób otworzyć wino bez konieczności użycia korkociągu? Ten problem pojawia się najczęściej podczas towarzyskich spotkań w plenerze. Aby w przyszłości go uniknąć, poznajcie sprawdzone triki.

Zobacz też: Wybór wina może świadczyć o ludzkim charakterze

Sposoby na otwarcie butelki wina

1. Trik z zapalniczką

Aby otworzyć wino bez korkociągu, wystarczy podgrzać szyjkę butelki, np. używając zapalniczki. Pod wpływem wysokiej temperatury korek sam powinien wyskoczyć. Niestety zdarza się czasami, że wyskakuje on z całą zawartością butelki. Jeżeli się tego obawiacie, proponujemy kolejne metody.

2. Trik z nożem/szablą

Do usunięcia korka potrzebny wam będzie nóż, a najlepiej szabla. Weźcie (najlepiej schłodzoną) butelkę do ręki, kierując korek na zewnątrz, a dno do siebie. Poprowadźcie tępą krawędź ostrza wzdłuż pionowego "szwu" butelki. Później nie pozostaje już nic innego, jak "odbić" szyjkę pod kołnierzem. Aby ten trik się udał, należy trzymać butelkę pod kątem 30-40 stopni. Jeśli do tej pory tego nie robiliście, na początku potrenujcie "na sucho".

Zobacz także: Jak zrobić wino z winogron? Wypróbuj sprawdzony przepis!

3. Trik z butem

Włóżcie wino do buta (dnem do cholewki) i uderzajcie obcasem o mur/ścianę aż do momentu, gdy wyskoczy korek. To jedna z najczęściej stosowanych metod.

4. Trik z gwoździem i kombinerkami

Weźcie średniej wielkości gwóźdź i wbijcie go w korek. Następnie spróbujcie wyjąć gwódź wraz z korkiem, używając kombinerek.

5. Trik z nożyczkami

Wbijcie głęboko w korek jedno ostrze nożyczek, a później kręćcie nożyczkami aż do momentu, kiedy korek zacznie "wychodzić". Dla ułatwienia zadania można próbować go podważyć.

6. Trik z flamastrem

Na początku przebijcie korek ostrym narzędziem tak, aby do butelki dostało się powietrze. Później weźcie do ręki flamaster lub inny przedmiot o podobnych wymiarach i z całej siły wbijajcie nim korek do wnętrza butelki. Jeśli nie macie wystarczająco dużo siły, poproście o to najsilniejszego znajomego. Po kilku minutach cel powinien być osiągnięty!

Zobacz też: Naukowcy udowodnili, że wino ma wpływ na ludzką inteligencję

Autor: Martyna Wojciechowska

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów