Blogerka przez miesiąc nie zmywała makijażu przed snem. Zestawienie zdjęć "przed" i "po" przeraża

Anna Respondek 24.11.2017
Makijaż
Fotografia: Pixabay

Wygląda na to, że to naprawdę kiepski pomysł.

Dermatolodzy podkreślają, jak ważne jest, aby dobrze oczyszczać skórę zarówno w trakcie dnia, jak i na noc. W szczególności ostrzegają przed kładzeniem się spać w pełnym make-upie. 

Najnowsze badania przytoczone przez portal Dailymail.co.uk pokazały, że prawie co trzecia kobieta nie oczyszcza na noc twarzy. Dziennikarka portalu postanowiła sprawdzić, jaka jest prawda i przez miesiąc nie robiła demakijażu. Jej cera po tym czasie wygląda tak, jakby kobieta postarzała się o 10 lat. Anna codziennie rano brała prysznic i myła twarz wodą, jednak nie używała żadnych kosmetyków, a świeży makijaż robiła na pozostałościach poprzedniego. 

Przed rozpoczęciem eksperymentu dziennikarka udała się do specjalistycznej kliniki, w której zrobiła trójwymiarowy skan skóry, sprawdzając poziom nawilżenia, ilość zmarszczek i pękniętych naczynek. 

Pierwsze niepokojące objawy zaczęły pojawiać się już po trzech dniach. Anna wokół oczu zauważyła białe kropki, a skóra stała się wysuszona i napięta. Dziesiątego dnia kobieta obudziła się ze spuchniętym okiem i musiała udać się do okulisty, który nakazał zmycie makijażu. Z każdym kolejnym dniem pojawiały się nowe niedoskonałości, zaskórniki, pęknięcia, a nawet łupież na brwiach. 

Specjaliści z kliniki, do której dziennikarka wybrała się na początku eksperymentu, stwierdzili, że po miesiącu takiego traktowania skóry, jej stan zmienił się diametralnie, tak jakby postarzała się o 10 lat. 

Największym problemem jest nagromadzenie zanieczyszczeń środowiska, które napędzają powstawanie wolnych rodników. Te zaś przyczyniają się do rozpadu kolagenu i elastyny, struktury, które ujędrniają skórę. Jej napięcie i tak maleje wraz z wiekiem, a przecież nie chcemy przyspieszać tego procesu - przekonywał specjalista. 

A Wy, zmywanie regularnie makijaż?

mak
Fotografia: Dailymail.co.uk
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów