Jak księżniczka Charlotte będzie nazywana w szkole? Nie "po królewsku"

Księżniczka Charlotte idzie do szkoły.
Fotografia: GEORGE ROGERS/SIPA/SIPA/East News

Księżniczka Charlotte poszła do szkoły. Córka księżnej Kate uczęszcza do prywatnej placówki Thomas's Batterse'a, czyli tej samej, do której chodzi jej starszy brat.

Księżniczka Charlotte rozpoczęła swoją przygodę z edukacją. Córka księżnej Kate i księcia Williama nie będzie uczona w domu. Poszła do szkoły prywatnej, w której będzie miała kontakt z innymi uczniami spora królewskiego dworu. Nauczyciele i rówieśnicy z pewnością będą zainteresowani młodą księżniczką. Nie będą jednak tytułować jej w specjalny sposób.

Jak nauczyciele będą zwracać się do księżniczki Charlotte?

Jak podaje brytyjska prasa, nauczyciele nie będą tytułować księżniczki "jej królewską mością". Dziewczynka ma być traktowana tak, jak każde inne dziecko. Znajomi prawdopodobnie będą mówić na Charlotte "Lottie" - jest to urocze zdrobnienie, którego używa w stosunku do córki sama księżna Kate. Nauczyciele i personel prywatnej szkoły będą się zwracali do niej Charlotte Cambridge.

Księżniczka nie ma normalnego nazwiska, a jej pełny tytuł to księżniczka Charlotte z Cambridge (ang. Princess Charlotte of Cambridge). Jednak dla ułatwienia kwestii administracyjnych i formalnych, słowo "Cambridge" będzie traktowane jak jej nazwisko. Podobnie zrobiono w przypadku starszego brata Lottie, George'a Cambridge.

Zobacz także: Meghan i Harry na kolejnych wakacjach. Znów polecieli prywatnym samolotem

Ile wiesz o brytyjskiej rodzinie królewskiej? Sprawdź się w naszym quizie!

Rodzina Królewska
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz brytyjską rodzinę królewską?

Rodzina Królewska

1. Syn królowej Elżbiety II, książę Andrzej jest księciem:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów