Jak dziś wygląda nieśmiały Oscar z filmu "Chłopaki nie płaczą". Wojciech Klata zmienił się nie do poznania

Anna Respondek 18.12.2017
"Chłopaki nie płaczą"
Fotografia: materiały promocyjne

Aktor ma już 41 lat. Jak wygląda?

Wojciech Klata w 2000 roku wcielił się w rolę nieśmiałego Oscara w kultowym już filmie "Chłopaki nie płaczą". Choć mógł być na samym szczycie, a jego gra aktorska była chwalona przez wielu krytyków, ostatecznie zrezygnował z aktorstwa. Jak dziś wygląda? 

Klata zaczął występować już jako kilkunastoletni chłopak. Pojawiał się w głównych rolach u słynnych reżyserów na przykład Krzysztofa Kieślowskiego w "Dekalogu" czy Macieja Dejczera w "300 mil do  nieba". Choć wróżono mu wielką karierę, on ostatecznie zrezygnował z grania, choć na swoim koncie ma również role u Wajdy czy Spielberga. Dla niego aktorstwo było jedynie przygodą, a nie sposobem na życie.

 Gdybym granie traktował jako pracę, pewnie bym nie grał - mówił w jednym z wywiadów.

Po słynnych rolach nie wycofał się całkowicie z branży. Od 2002 roku do 2006 roku współtworzył program "Burza mózgów", później prowadził zaangażowany społecznie i polityczne talk-show "Socjopaci". Jego kolejny projekt "System 09" budził kontrowersje i po jednym sezonie zniknął z TVP 1, jednak za sprawą protestów fanów po jakimś czasie wrócił na antenę. 

Jego bratem jest słynny reżyser teatralny, były dyrektor Teatru Starego w Krakowie, Jan Klata

Bardzo się zmienił?

EN_01055383_0026
Fotografia: EAST NEWS
EN_01055383_0031
Fotografia: EAST NEWS
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów