Jacek Kurski oddał hołd Pawłowi Królikowskiemu na ramówce TVP

Paweł Królikowski na Wielkim Teście o Wyspiańskim w TVP
Fotografia: Mateusz Jagielski/East News

Paweł Królikowski był uwielbianym przez widzów polskim aktorem. Jego śmierć wstrząsnęła wszystkimi. Hołd zmarłemu aktorowi oddał Jacek Kurski na ramówce TVP.

Śmierć Pawła Królikowskiego wstrząsnęła nami wszystkimi. Aktor zmarł 27 lutego nad ranem. Tego samego dnia wieczorem odbyła się konferencja ramówkowa TVP. Prezes stacji, Jacek Kurski, postanowił odnieść się do śmierci aktora i pamięć o nim minutą ciszy. Wspomniał także o innych zmarłych ludziach z polskiego show-biznesu, którzy odeszli w ostatnim czasie. Tym samym Kurski oddał hołd jeszcze dwóm innym zmarłym artystom.

Zobacz także: Małgorzata Ostrowska-Królikowska żegna męża wzruszającym wpisem

Jacek Kurski oddał hołd Pawłowi Królikowskiemu na ramówce TVP

27 lutego wieczorem odbyła się prezentacja wiosennej ramówki TVP. Przyćmiła ją jednak smutna wiadomość o śmierci Pawła Królikowskiego.

Jacek Kurski postanowił uczcić pamięć o aktorze minutą ciszy. Wspomniał także o dwóch innych artystach, którzy zmarli w ostatnim czasie - Romualdzie Lipko i Jerzym Gruzie.

Dzisiaj dotarła do nas bardzo przykra wiadomość o odejściu Pawła Królikowskiego, wybitnego aktora, prezesa ZASP-u i człowieka, który nie miał wrogów. Wszyscy go kochali, on kochał wszystkich. Ostatnio w ogóle jest taki czas, kiedy odchodzą wielcy. Dwa tygodnie temu odszedł Romuald Lipko, wkrótce po nim wybitny człowiek - Jerzy Gruza. Bardzo proszę państwa o to, abyśmy tych trzech wielkich ludzi kultury uczcili minutą ciszy - powiedział prezes TVP.

Paweł Królikowski przez wiele lat był związany z TVP. Przede wszystkim przez rolę Kusego w serialu "Ranczo". Grał jednak również w takich produkcjach stacji jak: "Na dobre i na złe" oraz "Ojciec Mateusz". Królikowski zmarł po długiej chorobie w wieku 58 lat.

Zobacz także: Kim jest Jan Królikowski? Co wiemy o młodszym bracie Antka?

Paweł Królikowski był aktorem i przyjacielem wielu gwiazd. Znani teraz żegnają go w poruszających słowach.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów