Dostają się do mieszkań i krążą po balkonach. Inwazja latających mrówek w Polsce

Magdalena Barszczak 06.07.2018
mrówki
Fotografia: EAST NEWS

To już prawdziwa plaga!

Polacy skarżą się na latające mrówki. Natarczywe insekty wlatują do mieszkań, krążą po balkonach i ogrodach. Mieszkańcy wielu miast w Polsce mówią już o prawdziwej pladze! Jak z nimi walczyć?

Zobacz także: Jak wyciągnąć kleszcza w 3 krokach? Zobacz, jak usunąć kleszcza w bezpieczny sposób

Latające mrówki w Polsce - co to za gatunek, czy są niebezpieczne?

O natrętnych owadach informowała m.in. "Gazeta Wrocławska". Latające mrówki pojawiły się też w Poznaniu i ChorzowieCo to za obrzydliwa plaga? - pyta jeden z poznaniaków, cytowany przez "Głos Wielkopolski". Bywa, że chmara insektów utrudnia nawet przejście chodnikiem.

Okazuje się, że te latające owady to tzw. hurtnice. Na przełomie czerwca i lipca wylatują z podziemnych gniazd na czas lotu godowego. Na szczęście nie są groźne dla człowieka i nie gryzą.  

Aby poważniej ucierpieć od jej ugryzienia, trzeba by było wybrać się na inny kontynent, np. do Australii, czy Afryki - informuje dr hab. Andrzej Mazur w rozmowie z "Głosem Wielkopolski".

Jak sobie radzić z plagą hurtnic? Można użyć specjalnych preparatów na owady, dostępnych w aptece. Pomogą także domowe sposoby. Aby pozbyć się nieproszonych gości, posmarujmy talerz miodem, octem lub rozsypmy sól lub pieprz.

Mrówki latające
Fotografia: EAST NEWS

Zobacz także: Masz taką "pamiątkę" po kleszczu? Może świadczyć o groźnej chorobie

Autor: Magdalena Barszczak

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów