Internautki odchudzają się za pomocą… suszarki do włosów! Lekarze przestrzegają

Sandra Banach 06.06.2019
Suszarka do włosów
Fotografia: Shutterstock

W sieci pojawiła się kolejna niebezpieczna moda. Tym razem niektóre kobiety chcą zrzucić zbędne kilogramy za pomocą suszarki do włosów. Lekarze ostrzegają przed tą metodą!

Prawie każda z nas słyszy, że szczupła sylwetka to podstawa. Robimy wszystko, aby nasz brzuch był płaski, a figura piękna. Boimy się, że w przeciwnym wypadku będą na nas patrzeć z obrzydzeniem. Chore dążenie do idealnego wyglądu powoduje powstawanie coraz bardziej niekonwencjonalnych metod.

Odchudzanie za pomocą suszarki do włosów

Kilka miesięcy temu na łamach popularnego serwisu „Brightstide” opublikowano poradnik: „10 szybkich sposobów na zrzucenie wagi dla leniwych”. Osobom, które chcą zrzucić zbędne kilogramy, a nie chcą przechodzić na dietę i regularnie ćwiczyć, redakcja poleca różne niekonwencjonalne metody. Są to między innymi: spożywanie dań na małych talerzach, dużo śmiechu, spanie w niskich temperaturach, czy też wygrzewanie tych partii ciał, na których jest najwięcej tkanki tłuszczowej. Jak to zrobić? Suszyć suszarką do włosów….

Z poradnika możemy wyczytać, że w tej metodzie pomocne mogą być także specjalne kompresy na bazie imbiru i soli, które charakteryzują się działaniem rozgrzewającym. Według redakcji „wysoka temperatura” roztopi nieestetyczną tkankę tłuszczową. Do tego konieczne jest więc ciepłe powietrze z suszarki….

Lekarze ostrzegają

O tym dziwnym sposobie rozpisały się także inne zagraniczne serwisy. A skoro większość o tym mówi, to może okazać się to prawdą. Nic bardziej mylnego! Na temat tej metody wypowiedział się chirurg plastyczny Christopher Inglefield:

Nie ma żadnych dowodów naukowych na skuteczność tej metody. Gorące powietrze z suszarki niczego nie roztapia, ale może wywołać poparzenie brzucha drugiego stopnia. Wysoka temperatura w efekcie odpowiada za powstawanie pęcherzy na skórze, a to prowadzi do groźnej infekcji.

Lekarz obalił popularną w internecie metodę i dodał jeszcze, że w niektórych przypadkach może doprowadzić ona do poważnych powikłań:

 W skrajnych przypadkach może to doprowadzić do martwicy komórek skóry.

Zobacz także: Schudła ponad 20 kilogramów, dzięki jednej rzeczy. Musicie tego spróbować

Koniecznie zobacz te metamorfozy:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów