Internauta do Rosati: "Pomyślała pani o jego dzieciach?". Aktorka odpowiada

Paulina Ermel 22.03.2019
Weronika Rosati
Fotografia: instagram.com/weronikarosati

Weronika Rosati kontynuuje walkę o równe prawa kobiet i mężczyzn. Jej ostatni wpis dał kolejne pole do dyskusji. Część internautów staje za aktorką murem, a część jest oburzona jej wpisami. 

Weronika Rosati udzieliła kontrowersyjnego wywiadu dla "Wysokich Obcasów". Wyznała w nim, że była ofiarą przemocy domowej ze strony ojca swojej córki i ze szczegółami opisała swoje doświadczenia. Wywiad wywołał ogromne zainteresowanie, ale aktorka na nim nie poprzestała. Od tamtej pory regularnie zamieszcza w sieci opinie na temat przemocy wobec kobiet, na temat samotnego macierzyństwa czy na temat równouprawnienia.

W ostatnim wpisie Rosati odniosła się do kierowanych pod jej adresem zarzutów Joanny Sarapaty. Przyznała, że wiele osób podaje w wątpliwość jej wiarygodność przez to, że o wszystkim opowiedziała. Jeden z internautów zaatakował ją pod tym wpisem.

Internauta atakuje Weronikę Rosati

Weronika wrzuciła do sieci zdjęcie, które opatrzyła podpisem z wieloma pytaniami. Zapytała wprost, czy traci wiarygodność przez to, że jest sobą. Odniosła się też do równości kobiet i mężczyzn.

Czy to, że jestem aktorką, dziewczyną, która zrobiła w życiu jakieś błędy, pomyliła się w wyborach ludzi, która ma fantastycznych rodziców, kobietą która lubi o siebie zadbać (...) ubrać modnie lub elegancko (...), która ćwiczy prawie codziennie bo ma to we krwi po tacie, która lubi posłuchać rapu, przeżywać piosenki Lany del Rey i melodramatyczne filmy, potańczyć ze znajomymi, przekląć, pójść na ściankę lub event, mieć gorszy dzień (kto nie ma), popuchnięte oczy, utyć , schudnąć, palnąć jakaś głupotę, być czasem próżna i pójść do kosmetyczki lub masaż, robić dzióbki do selfie, która się cieszy z bycia na plaży, ekscytuje się praca z idolami (...) - CZY TO WSZYSTKO sprawia że moje słowo jest mniej wiarygodne, moje przeżycia mniej ważne, moje krzywdy mniej bolesne a może nawet zasłużone? czy to wszystko sprawia że można bezkarnie mnie oczerniać, zmyślać najgorsze pomówienia, bez wahania wyzywać, wyszydzać i atakować? Czy gdybym była mężczyzna czy z takim bazarowo- śmietnikowym atakiem bym miała do czynienia? czy ktoś by się odważył tak atakować mężczyznę jak atakowana jestem ja jako kobieta?

Wiele osób poparło wypowiedź Weroniki. Ale znalazł się też taki odbiorca, który zauważył, że takimi wpisami i komentarzami krzywdzi dzieci swojego byłego partnera.

Z całym szacunkiem. To Pani postawiła zarzut znęcania się ojcu swojego dziecka i zrobiła z tego rozgłos na całą Polskę, chociaż wynik rozprawy sądowej nie jest jeszcze znany i tak naprawdę to nie wiadomo, czy ma Pani w ogóle rację. Pomyślała Pani w tym całym zajściu przynajmniej choć raz o dzieciach Pana Roberta i o swojej córce? Pomyślała Pani przynajmniej raz o tym, że ojciec tych dzieci jest teraz na językach nie tylko polskich kobiet, dla których zorganizowała Pani kampanię, ale również rówieśników tych dzieci, ludzi w szkołach, sąsiadów, przyjaciół, współpracowników i pacjentów?

Na odpowiedź aktorki nie trzeba było długo czekać.

On powinien był o tym wszystkim myśleć podnosząc na mnie rękę, teraz są tego konsekwencje. Koniec z milczeniem o przemocy.

Po której stronie konfliktu stoicie?

Ten wyjątkowy projekt trzeba zobaczyć. Na zdjęciach pozują gwiazdy wraz ze swoimi młodszymi wcieleniami! 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów