Internauci spierają się o płeć Garfielda. Wpis o nim w Wikipedii zmieniano 20 razy

Redakcja 03.03.2017
Garfield
Fotografia: ONS

Awanturnicy doprowadzili do zablokowania hasła "Garfield" na Wikipedii.

Dzieci nie zwracają uwagi na płeć, rasę, religię i status społeczny. Jeśli kogoś kochają i lubią, to bez warunkowo. Dorośli za to są małostkowi.

Dowodem na to jest jest ostatnia kłótnia. Choć teoretycznie to nie ma większego znaczenia, zaczęli sprzeczać się o Garfielda. Od 1978 roku ten tłusty, rudy kot żył spokojnie i nikt mu pod ogon nie zaglądał. Jednak tuż przed jego 40 urodzinami rozgorzała dyskusja o jego płci. 

Burza rozpoczęła się od niejakiego Virgila Texasa, który jest znanym na Twitterze trollem. Mężczyzna stwierdził, że kreskówkowy bohater jest neutralny płciowo i nie omieszkał wprowadzić odpowiednich zmian do artykułu na Wikipedii. W poście przytoczył fragment wywiadu z twórcą "Garfielda" Jimem Davisem z 2014 roku. Ten w rozmowie z magazynem "Mental Floss" stwierdził, że jego bohater jest uniwersalny. 

Jego zaletą jest to, że jest kotem, nie jest ani samcem ani samicą. Nie ma rasy, narodowości, nie jest ani stary ani młody. Dzięki temu jest bardziej plastyczny i może mieć więcej zabawnych przygód – wyjaśniał Davis.

Giphy
Fotografia: Giphy.com

Szaleństwo bez metody

Pracownicy Wikipedii musieli zablokować artykuł o Garfieldzie, ponieważ rozwścieczeni ludzie zaczęli go masowo edytować. Dyskusja rozpoczęła się w 24 lutego 2017 roku, a stronę odblokowano dopiero 1 marca. Jak podaje WashingtonPost.com, artykuł zmieniono 20 razy. Zwolennicy teorii, że Garfield jest kotem a nie kotką, za główny argument w tej dyskusji podają fakt, że w filmach z 2004 i z 2006 roku kot przemawia męskim głosem Billa Murraya.

Przeciwnicy bronią się tezą, że jego płeć jest płynna i w każdym filmie, bajce czy komiksie może być inna. Wypowiedź Davisa, którą przypominają amerykańskie media, nie przekonuje miłośników rudego kota. Wciąż kłócą się o jego płeć i przedstawiają niezbite dowody na to, że jednak jest mężczyzną. Wskazuje na to jego usposobienie - jest bardzo marudny, leniwy, ma duże oczekiwania od życia. Uwielbia lasagne i nienawidzi poniedziałków. Dla wielu internautów ten rys nie pasuje do kobiety.

Ponadto w latach 80. o Garfieldzie mówiono "on", przedmioty były "jego", niektórzy zwracali się do niego per "sir". Na szczęście do akcji wkroczyli dziennikarze WashingtonPost.com. Zadzwonili do Jima Davisa, który wyjaśnił: Garfield jest mężczyzną. Ma dziewczynę Arlene.

Są jednak tacy, którzy wciąż upierają się przy swoim. 

Twitter.com
Fotografia:

Fakt. Garfield nie ma płci. Zmieniłem jego metryczkę na Wikipedii.

Twitter.com
Fotografia:

Nigdy nie zapomnij Wielkiej Wojny o Płeć Garfielda na Wikipedii z 2017 roku.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów