Internauci rozczarowani plakatem promującym Runmageddon. "Trochę więcej szacunku. Trzymajcie jakiś poziom"

Anna Respondek 24.08.2017
Runmageddon
Fotografia: EAST NEWS

Organizatorzy eventu postanowili przeprosić za niefortunną akcję promocyjną. 

Coraz więcej Polaków regularnie uprawia jogging, który ma świetny wpływ zarówno na zdrowie psychiczne, jak i fizyczne. Z tego powodu pojawia się coraz więcej eventów związanych z tą dzieciną sportu. Zainteresowanie takimi wydarzeniami jest ogromne. 

Do jednego z najbardziej ekstremalnych biegów należy Runmageddon organizowany w różnych miastach Polski. Na uczestników tego "wyzwania" czeka wyścig na wyjątkowo ubłoconym i trudnym torze przeszkód. Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na wzięcie w nim udziału. Organizatorzy starają się promować wydarzenie ze wszystkich sił i jednoczyć uczestników. Tym razem coś poszło jednak nie tak. Plakat stworzony na potrzeby wrześniowego Runmageddonu zdecydowanie rozczarował jego uczestniczki.

Nie wyprzedzamy! Zawsze pomagamy! - brzmi hasło reklamujące bieg. 

Runmageddon
Fotografia: Facebook/RunmageddonPL

Uczestniczki Runmageddonu komentują plakat

Wiele kobiet biorących udział w wyścigu zaprotestowało przeciwko takiej formie promocji wydarzenia. Wielu internautów starało się całą sytuację obrócić w żart, jednak niesmak pozostał. 

Runmageddonie, jesteś imprezą sportową, fajną i na poziomie, z mężem braliśmy udział w 3 edycjach. Ale jak piszecie o uczestniczkach lub je fotografujecie to najczęściej są cycki, tyłki i podteksty..Serio? Żenada. Trochę więcej szacunku, utrzymajcie jakiś poziom, inaczej stracicie część zainteresowanych kobiet. W końcu przełamujecie tak pięknie stereotypy! Pokazujecie, że panie mają moc, siłę! Przełamcie i ten, że kobieta to najlepiej stringi i push-up w błocie... Jeszcze w was wierzę.

Serio myślicie, że straszenie uczestniczek molestowaniem seksualnym to jest dobra reklama? Fajnie, że posadziliście do obsługi SM jakiegoś spoconego studenta, któremu płacicie w będziesz-miał-do-portfolio. Ale naprawdę, jeśli macie trochę rozumu, to może w końcu do Was dotrze, że kobiet nie zachęca się do sportu pokazując im, że są mile widziane tylko dlatego, że ktoś się zaślinił patrząc na ich tyłek. Ogarnijcie się.

Jeszcze kilka takich grafik (fotek), a jedyny Runmaggedon w którym żona pozwoli mi uczestniczyć, to będzie ten za 80 lat - bieg z balkonikami - komentowali internauci. 

Organizatorzy Runmageddonu przepraszają

Organizatorzy imprezy sportowej zdecydowali się wystosować oficjalne oświadczenie i przeprosić wszystkich, którzy poczuli się urażeni. 

Dzisiaj rano wrzuciliśmy na fb post, który część z Was uznała za seksistowski. Posypujemy głowę popiołem. W Runmageddonie nikogo nie traktujemy przedmiotowo, tym bardziej nie podchodzimy tak do kobiet - można przeczytać na oficjalnej stronie organizatora.  

W dalszej części oświadczenia organizatorzy zachwalają "wspaniałe" cechy charakteru kobiet i przyznają, że w dużej mierze dzięki nim podczas biegu panuje tak znakomita atmosfera, a współpraca przeważa nad duchem rywalizacji. 

Nasza komunikacja, zwłaszcza social-mediowa, jest emocjonalna, często przygotowywana na bieżąco z eventów, a jej szybkość powoduje, że to nie pierwszy i pewnie nie ostatni błąd, który nam się przytrafił. Niezależnie, obiecuję większą kontrolę nad tym, żeby nie przekraczać granic dobrego smaku - dodają inicjatorzy eventu.

W ramach rekompensaty za straty moralne, inicjatorzy wydarzenia proponują wszystkim kobietom, które zdecydują się zapisać na bieg, 15-procentową zniżkę. 

giphy (16)
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów