Internauci nie mogą uwierzyć w to zdjęcie. Harry Potter był kiedyś... dziewczyną

Mateusz Patyk 15.02.2017
Harry Potter
Fotografia: East News

Podczas przeglądania rodzinnych archiwów można natknąć się na zaskakujące znaleziska. Jednym z nich jest damski sobowtór bohatera wymyślonego przez J.K. Rowling.

Na temat czarno-białej pamiątki wyjętej rodem z zakurzonego albumu napisał portal Time.com. Do ideału brakuje jedynie blizny na czole w kształcie błyskawicy.

Użytkownik serwisu Reddit.com o nicku W00dzy87 opublikował w sieci ciekawe zestawienie dwóch fotografii. Na jednej z nich widać kilku członków jego rodziny, druga ilustracja to plakat z Danielem Radcliffem w roli Harry'ego Pottera.

Już na pierwszy rzut oka można dostrzec niesamowite podobieństwo postaci z pierwszego zdjęcia do fikcyjnego czarodzieja. Błyskawicznie pod wpisem rozpoczęła się gorąca dyskusja. W komentarzach internauci zastanawiali się, skąd pochodzi tajemnicza dziewczyna w okularach. Powątpiewano też w prawdziwość fotografii. Z opisu wynika, że to cioteczna babka autora postu.

Harry Potter sobowtor
Fotografia: Reddit.com

Jak dwie krople wody

W ciagu niecałej doby zdjęcie podbiło serca fanów magicznej serii. W rankingach serwisu Reddit.com zyskało 87 procent pozytywnych głosów oraz ponad 19 tysięcy polubień liczonych w punktach.

Użytkownicy Reddita zauważyli też, że kobieta jest jeszcze bardziej podobna do innej bohaterki ze świata nastoletnich adeptów Szkoły Magii i Czarodziejstwa. Oczywiście chodzi o Jęczącą Martę.

Tak czy inaczej, relacja z magicznymi postaciami jest niezaprzeczalna. Pozostaje mieć nadzieję, że sfotografowana babcia nie piła Eliksiru Wielosokowego, ani nie użyła Zmieniacza czasu...

Jęcząca Marta
Fotografia: mat. promocyjne Warner Bros.

Jęcząca Marta

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów