Internauci bezlitośni dla mężczyzny, który jedzie na rowerze z kilkuletnią dziewczynką. Wszystko przez ten szczegół

Redakcja 22.06.2017
Rowerzysta
Fotografia: www.facebook.com/portal.warszawski/

To zdjęcie wywołało w sieci wielkie poruszenie. Słusznie? 

Na Facebooku "Portal Warszawski" pojawiło się zdjęcie mężczyzny, który wybrał się na przejażdżkę rowerową. Towarzyszyła mu kilkuletnia dziewczynka, która siedziała z przodu tuż przy kierownicy. To właśnie ten fakt, tak bardzo oburzył wielu internautów. 

Zdjęcie zostało wykonane na ulicy Tamka w Warszawie. Jak informują autorzy posta, rowerzysta jechał z górki, co sprawiało, że cała sytuacja wydawała się jeszcze bardziej niebezpieczna. 

Skrajna głupota i nieodpowiedzialność! Różne rzeczy widzieliśmy, ale to się po prostu w głowie nie mieści. Rowerzysta jedzie Veturilo z górki (ul. Tamka) z małym dzieckiem, w przednim koszyku. Przy jakimkolwiek wypadku dziecku uderzy głową o beton a następnie zostanie przygniecione ramą roweru oraz ciałem samego rowerzysty. Gratulujemy ojcu (?) genialnego pomysłu - czytamy na Facebooku "Portal Warszawski".

 

To zdjęcie podzieliło internautów
Fotografia: www.facebook.com/portal.warszawski/

To zdjęcie podzieliło internautów 

Kto ma rację? 

"Portal Warszawski" zwraca również uwagę na fakt, że "warszawski system roweru miejskiego jako chyba jedyny na świecie ma też rowery dziecięce (tzw. Veturilko)". Nie ma więc potrzeby przewożenia dziecka w taki sposób. Do sprawy odniosła się także firma Veturilo - Nextbike Polska, która w mocnych słowach napisała co myśli o takim postępowaniu.

Myśleliśmy, że już nic nas nie zdziwi. Drodzy rodzice, rozumiemy jaką radość dają wspólne wycieczki rowerowe z dziećmi, nie zapominajmy jednak o podstawach bezpieczeństwa naszych pociech. Stelaże umocowane z przodu roweru służą do przewożenia bagażu i TYLKO bagażu. Korzystajmy z rowerów odpowiedzialnie - czytamy na Facebooku Veturilo.

Co na to komentujący? Co zrozumiałe, internauci nie mówią w tej sprawie jednym głosem. Oczywiście, są tacy, którzy zgadzają się z autorami posta i nie rozumieją, jak można być aż tak nieodpowiedzialnym.

A jak dziecku się stanie krzywda to troskliwy ojciec będzie dociekał w sądzie, kto był odpowiedzialny za wypadek - napisał internauta na Facebooku "Portal Warszawski". 

Niestety, nie on jeden taki idiotyzm praktykuje w rowerach Veturilo. W zeszłym tygodniu widziałam kobietę z około rocznym dzieckiem w tym samym miejscu co dziewczynka. Była na tyle "fantazyjna", że obwiązała je do ramki kolorową apaszką - zauważa kolejna. 

Są jednak i tacy, którzy nie rozumieją oburzenia i nieprzychylnych komentarzy kierowanych w stronę rowerzysty. 

W Holandii wszystkie dzieci tak jeżdżą, do tego bez kasków i zimą bez czapek... i jakoś żyją - zauważa internautka. 

Nie rozumiem czemu ojciec dziecka jest krytykowany przez osobę która napisała post. Jeździłam z 2 dzieci rowerem, jedno z przodu drugie z tyłu i teraz moje dzieci wożą też swoje dzieci i wszystko jest ok. Myślę sobie że niektórzy chyba powinni w wiadomościach pracować bo tam się opowiada głupoty - zauważa kolejna. 

Jak widać, jedno zdjęcie potrafi wywołać naprawdę niemałe zamieszanie. Kto ma rację? 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów