Instagram się zmienia i to na lepsze. Lena Dunham też jest zachwycona

Redakcja 14.09.2016
Lena Dunham
Fotografia: East News

Aktorka nie jest gwiazdą mediów społecznościowych, ale wie, że po tych zmianach wszystkim będzie żyło się lepiej. 

Twórczyni serialu "Dziewczyny", feministka i działaczka społeczna Lena Dunham nie kryje swojego zadowolenia. Kiedy CEO Instagrama ogłosili, że niebawem jego programiści wprowadzą filtrowanie komentarzy pod zdjęciami, wsparła serwis. Nie bała się napisać, że taka ilość negatywnych komentarzy może złamać niemal każdego, a na pewno już wrażliwe w osoby w okresie dorastania. 

Jako osoba publiczna padam ofiarą hejtu, jednak jestem na niego uodporniona. Ale ludzie, którzy nie są do tego hejtu przyzwyczajeni, nie potrafią sobie z nim radzić. Co z nastolatkami, którzy wciąż się rozwijają i budują swoją osobowość? Cyber agresja jest zagrożeniem dla ich zdrowia psychicznego – napisała artystka w emocjonalnym wpisie na Instagramie.

Do tej pory filtr przeciw hejterom był w fazie testu. Nie ma lepszego sposobu na to, aby sprawdzić, czy jest skuteczny, niż dodanie go do kont osób, które na nienawiść internautów są najbardziej narażone - czyli osoby nazywane gwiazdami Instagrama, na których profilach pojawia się najwięcej komentarzy. 12 września 2016 roku prezes serwisu Kevin Systrom wyjaśnił, co było główną motywacją do prac nad cenzurą.

Piękno Instagrama polega na tym, że społeczność, którą skupia, jest zróżnicowana. Wszystkie typy ludzi, z różnych środowisk, różnych ras, różnych płci, skłonności - nazywają Instagram swoim domem. Ale czasami komentarze pod ich postami są niemiłe. To kolejny krok ku temu, aby serwis pozostał pozytywnym miejscem, w którym można wyrazić siebie – stwierdził oficjalnym oświadczeniu.

Filtr zakłada możliwość usuwania komentarzy i raportowania hejterów. Nowy dodatek do serwisu znajdziemy w zakładce Opcje. Za jego pomocą będzie można dostosować lub użyć listę zakazanych słów, które są uznawane za nieodpowiednie albo obraźliwe. Te słowa będą blokowane w przyszłych komentarzach. Użytkownicy Instagrama mogą również wyłączyć możliwość dodawania komentarzy. Broń do walki z hejterami będzie wprowadzana stopniowo. Niektórzy użytkownicy już mogą z niej skorzystać, ale wielu będzie musiało uzbroić się w cierpliwość. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów