Instagram dla dzieci już działa. Do zabawy zaprasza producent najsłynniejszych klocków na świecie

Redakcja 02.02.2017
Lego Life
Fotografia: www.lego.com

Duński gigant branży zabawek podbija kolejny rynek. Tym razem zafascynował go świat wirtualny. 

Co ma wspólnego Lego z portalami społecznościowymi? Choć wydawać by się mogło, że praktycznie nic, w rzeczywistości całkiem sporo.

Twórca uwielbianych przez wielu klocków, właśnie ruszył z portalem dedykowanym najmłodszym, a konkretnie wszystkim tym, którzy nie ukończyli jeszcze 13. roku życia. Serwis swoim funkcjonowaniem przypomina Instagram, choć ma być o wiele bezpieczniejszy. 

Producent najsłynniejszych klocków na świecie z pewnością wie, jak zwrócić na siebie uwagę i wyjść naprzeciw oczekiwaniom najmłodszych. Przy okazji uspokaja rodziców i przekonuje, że Lego Life, bo tak nazywa się portal, jest całkowicie bezpieczny. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że nie ma w nim miejsca na dzielenie się prywatnymi danymi osobowymi. 

W LEGO Life prosimy Cię o utrzymywanie swojej prawdziwej tożsamości w sekrecie. Tak jak superbohater. W tym celu wybierz nazwę użytkownika dla swojego profilu i stwórz minifigurkę swojego alter ego - czytamy na Lego.com. 

Dobra wiadomość jest taka, że dziecko samo może zdecydować o szczegółach, które charakteryzować będą jego wirtualną postać. Można więc wybrać fryzurę, ubranie, czy chociażby akcesoria, które towarzyszyć będą naszemu bohaterowi. 

Lego Life ma duże szanse, aby odnieść sukces
Fotografia: www.lego.com

Lego Life ma duże szanse, aby odnieść sukces

Zasady są proste

Również publikując zdjęcia musimy przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim fotografie muszą być odpowiednie dla dzieci w każdym wieku, nie mogą przedstawiać ludzi, muszą być związane z Lego i nie mogą zawierać linków do innych stron internetowych.

Choć wydawać się może, że zapanowanie nad wszystkimi publikowanymi zdjęciami nie jest prostą sprawą, Lego ma na to swój patent. Każde zdjęcie jest dokładnie sprawdzane i dopiero, gdy zostanie zaakceptowane, pojawia się na stronie. Lego Life nie byłoby jednak portalem społecznościowym, gdyby nie funkcje, które go charakteryzują. Mowa oczywiście o możliwości komentowania, tagowania, lajkowania i udostępnienia. 

Aplikacja Lego Life jest już dostępna dla mieszkańców Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, czy chociażby Niemiec. W najbliższym czasie zawita również do Polski. Jak widać, Lego niemal w każdej sytuacji potrafi się świetnie odnaleźć. Gdy duński gigant podbił już świat klocków, gier wideo, a nawet przemysł filmowy, przyszedł czas na świat wirtualny.

I dobrze. Instagram dla najmłodszych brzmi nie tylko intrygująco, ale i niesłychanie… bezpiecznie. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów