Ilustrator ze Szczecina dzięki tym rysunkom, zdobył ponad 130 nagród na całym świecie

Paulina Szestowicka 28.07.2016
Ilustracja Paweł Kuczyński
Fotografia: www.facebook.com/Pawel-Kuczynski-222849284410325/?__mref=message_bubble

Paweł Kuczyński jak żaden inny artysta, potrafi doskonale oddać to, czego nie jesteśmy w stanie opisać słowami.  

Chyba niejedna osoba miała chociaż raz uczucie, że brakuje jej słów, żeby opisać to, co dzieje się z dzisiejszym światem. Nie zawsze musi dotyczyć to polityki, ale społeczeństwa. A czasami nawet naszych znajomych. 

Paweł Kuczyński jest jednym z niewielu ilustratorów, którzy potrafią piękną kreską opisać to, czego czasami nie jest w stanie oddać tysiąc słów. 40-letni artysta ze Szczecina jest absolwentem ASP w Poznaniu i chociaż ukończył wydział grafiki to obserwując jego prace można powiedzieć, że jest równie doskonałym obserwatorem i komentatorem rzeczywistości w jakiej przyszło nam żyć. 

Rysunkiem satyrycznym zajmuję się od 2004 roku. Na początku głównie rysowałem pod kątem konkursów i wystaw. Do dzisiaj zdobyłem ponad 130 nagród na całym świecie. Obecnie pracuję jako ilustrator - współpracuję z miesięcznikiem "Charaktery" - powiedział w rozmowie z zetchilli.pl. 

Prace Pawła Kuczyńskiego są publikowane nie tylko na łamach czasopism, ale też najpopularniejszych serwisów internetowych. Rzadko się zdarza, żeby ilustracje były tak popularne jak memy, a w tym przypadku tak się stało. Jak widać, nawet w dobie Internetu znajdzie się miejsce na piękne prace z głębokim przesłaniem.

Zobacz ilustracje Pawła Kuczyńskiego

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów