Ile wpadek photoshopowych zauważycie na okładce? Swoją "deformację" skomentowała sama Witherspoon

Emilia Klima 26.01.2018
Okładka magazynu "Vanity Fair"
Fotografia: Vanity Fair

Okładka nowego numeru "Vanity Fair" byłaby przepiękna, gdyby nie nadmierna fantazja grafika. 

To miała być wyjątkowa okładka. Magazyn "Vanity Fair" styczniowy numer zilustrował sesją z udziałem 12 największych gwiazd filmowych i serialowych zeszłego roku. Za projekt "Hollywood Portofilio" odpowiedzialna była jedna z najbardziej znanych fotografek świata, Annie Leibovitz. Samemu zdjęciu okładkowemu, na którym zobaczyć możemy takie gwiazdy jak Nicole Kidman, Reese Witherspoon, Claire Foy, Tom Hanks czy Jessica Chastain, z pewnością walorów estetycznych nie można odmówić. Coś poszło nie tak na etapie obróbki graficznej.

Nie trzeba się nawet specjalnie długo przyglądać okładce, by dostrzec jeden interesujący o szczegół - trzecią nogę Reese Witherspoon. Wpadka jest tak ewidentna, że na Twitterze postanowiła ją skomentować sama aktorka. Zrobiła to przy tym w bardzo zabawy sposób.

Cóż. Teraz już wiedzą to wszyscy. Mam trzy nogi. Mam nadzieję, że wciąż będzie w stanie zaakceptować mnie taką, jaką jestem - napisała. 

Wpadka photoshopowa na okładce "Vanity Fair"

Niestety szybko okazało się, że grafik postanowił "upiększyć" nie tylko Reese. Na innym zdjęciu trzeciej kończyny dorobiła się stojąca obok gwiazdy serialu "Wielkie Kłamstewka", Oprah Winfrey.

O tych niedopatrzeniach zrobiło się na tyle głośno, że dłużej sprawy nie mógł przemilczeń sam magazyn. Przedstawiciel "Vanity Fair" do sprawy podszedł równie humorystycznie, stwierdził jednak, że to nie wpadka grafika, a niefortunne ułożenie sukienki.

Bardzo chcielibyśmy mieć ekskluzywny materiał o trzeciej nodze Reese Witherspoon, niestety, to tylko obszycie sukienki - czytamy na Twitterze magazynu. 

"Vanity Fair" skomentowało też drugą wpadkę. Trzeciej ręki Oprah nie udało im się juz obronić - magazyn zapewnił, że we wszystkich publikacjach internetowych zdjęcie zostanie poprawione. 

Wpadka z Photoshopem na okładce "Vanity Fair"
Fotografia: Twitter.com/DoHoBOB
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów