Ile powinna ważyć idealna kobieta? Poznajcie wyniki badań!

Martyna Wojciechowska 20.06.2018
Waga
Fotografia: Fotografia

Wyniki mogą cię zaskoczyć.

Serwis serwis Bad Girls Bible przeprowadził ankietę w celu ustalenia, co sądzimy o swoich ciałach, o jakiej figurze marzymy i ile powinna ważyć idealna kobieta. Sprawdź, czy wpisujesz się w ten model.

Zobacz także: Ile powinna ważyć damska torebka? "Życie kobiety jest ciężkie" [SONDA]

Tyle powinna ważyć idealna kobieta

Zdaniem kobiet

Przeciętna kobieta waży około 78 kilogramów. Jednak okazuje się, że dla nas to zdecydowanie za dużo. Z ankiety przeprowadzonej przez Bad Girls Bible wynika, że idealna waga kobiety powinna wynosić 56 kg.

W kwestii wskaźnika masy ciała jest podobnie. Średni wynik u kobiet wynosi 29,5, a my wolałybyśmy osiągnąć 21,3 (jest to dolna granica normy).

Zdaniem mężczyzn

Z badania możemy się też dowiedzieć, jakie są oczekiwania mężczyzn w kwestii naszej wagi. Okazuje się, że według facetów powinnyśmy ważyć 65 kilogramów.

Co ciekawe, mężczyźni nie są dla siebie aż tak surowi, jak my w stosunku do siebie. Przeciętny facet waży 89 kilogramów, a jego wymarzona waga wynosi 84 kilo. Średni wynik BMI u mężczyzn to 29,1, ale ich ideałem byłoby 27,5. Liczby mówią same za siebie - oczekiwania mężczyzn niewiele odbiegają od rzeczywistości.

Co wy na to?

Zobacz także: Ilość snu ma duży wpływ na wagę. Ile godzin dziennie trzeba spać, by nie przytyć?

Autor: Martyna Wojciechowska

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów