IKEA w przezabawny sposób zareagowała na propozycję złożoną przez Kanyego Westa

Martyna Kraus 03.08.2016
Kanye West Ikea
Fotografia: ONS

Muzyk zaprojektował kilka mebli i oczywiście szybko pochwalił się nimi w mediach społecznościowych. 

Kanye West złożył ofertę współpracy znanej sieci sklepów IKEA. Oczywiście określenie "złożył ofertę współpracy" w jego przypadku wydaje się być trochę nieodpowiednie, ponieważ raper zrobił to typowym dla siebie stylu, czyli w programie radiowym BBC 1, w rozmowie z DJ-ką Annie Mac. Nie było żadnych uprzejmości, a tylko oświadczenie, że Kanye MUSI pracować dla tej firmy.

Muszę pracować z IKEA. Robić meble i zajmować się designem wnętrz i architekturą. Yo, IKEA! Pozwólcie Kanyemu tworzyć. Pozwólcie mu to zrobić, ponieważ wiecie co? Chcemy łóżka, które on zaprojektuje. Chcemy krzesła, które zrobił – powiedział na antenie.

Kanye West na swoim Twitterze opublikował też szkice przykładowych mebli, które miałyby trafić do sprzedaży. Raper nigdy nie krył swojej miłości do mebli, architektury i designu. Pewnie z tego powodu postanowił wybrać się na niesamowicie inspirującą wyprawę do sklepu IKEA i poruszony do głębi prostymi, nowoczesnymi meblami marki, naszkicował swój projekt łóżka. IKEA szybko zareagowała zarówno na projekt, jak i na wypowiedź rapera na antenie. Na swoim fan page firma opublikowała zabawną odpowiedź na ofertę współpracy.  

Kanye West
Fotografia: twitter.com/kanyewest
Kanye West
Fotografia: twitter.com/kanyewest

A IKEA na to...

IKEA opublikowała na fan page IKEA Australia przykładową pierwszą stronę instrukcji składania łóżka. Mebel nazywałby się YEEZY, czyli dokładnie tak jak jego linia butów dla marki Adidas, a po skręceniu części wyglądałby jak ogromne łoże, które przypomina te z najnowszego, kontrowersyjnego teledysku do piosenki "Famous". 

Hej Kanye, bardzo chcielibyśmy się przekonać, co możemy razem stworzyć... moglibyśmy sprawić, że będziesz sławny! – napisała Ikea na swoim fanpage’u obok obrazka.

Nikogo nie powinien dziwić taka odpowiedź marki, ponieważ jest utrzymana w stylu rapera. Słynie on w końcu ze swojej śmiałości, a czasem wręcz bezczelności. Kanye West nie boi się nowych wyzwań, tym bardziej, że wszystko czego się dotknie zamienia się w złoto. Współpracował już wcześniej z wieloma markami, co więcej, od 2011 roku pracuje nad własną marką. Pomaga mu w tym projektanta Louise Goldin. Część linii została przedstawiona w 2011 roku podczas Nowojorskiego Tygodnia Mody.

Ikea
Fotografia: facebook.com/ikea.au
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów