IKEA planuje kolejną inwestycję. Poza Warszawą i Lublinem w Polsce powstanie jeszcze jeden sklep

Katarzyna Mordalska 03.01.2017
Ikea
Fotografia: East News

Nowy sklep sieci IKEA powstanie w mieście na południu Polski w 2018 roku.

W ubiegłym roku sieć sklepów IKEA poinformowała o planowanych inwestycjach w Polsce. Na liście znalazła ponownie Warszawa oraz Lublin. W stolicy powstanie już trzeci sklep, tym razem na Woli. Zajmie powierzchnię istniejącego centrum handlowego Fort Wola i zmieni nazwę na Galeria na Woli. Otwarcie jest planowane na początek 2018 roku.

Warszawa to nie jedyne miejsce na mapie, gdzie powstanie nowy sklep IKEA. Prace trwają także w Lublinie, a ich zakończenie jest planowane nieco wcześniej niż w stolicy, bo na koniec bieżącego roku. Będzie to drugi co do wielkości obiekt w naszym kraju i jednocześnie pierwszy we wschodniej jego części. Do grona miast, w których szwedzka firma planuje inwestycję, dołącza jeszcze jedno polskie miasto, tym razem na południu.

Zobacz: IKEA uruchomiła sklep internetowy. Sprzedaż przez internet obejmuje nawet duże meble

IKEA w Zabrzu powstanie w 2018

Jak donosi portal TVN24bis.pl, miasto sprzedało grunt o powierzchni ponad 25 hektarów już w 2014 roku. Teraz  szwedzki koncern złożył wniosek o pozwolenie na budowę, a załatwienie formalności powinno potrwać do końca marca bieżącego roku.

Zaczynają od przebudowy układu komunikacyjnego i to wszystko powinno ruszyć do końca II kwartału tego roku, po tym jak uzyskają pozwolenie na budowę – mówi TVN24bis.pl naczelnik biura ds. inwestorów urzędu miasta w Zabrzu, Rafał Kobos.

Optymistyczne plany zakładają, że gdy wszystko pójdzie zgodnie z planem, koncern ogłosi otwarcie sklepu IKEA w Zabrzu pod koniec 2018 roku. Obecnie IKEA posiada swoje sklepy w takich polskich miastach, jak Warszawa, Łódź, Wrocław, Gdańsk, Kraków, Poznań, Katowice i Bydgoszcz. Po tym, jak swojej placówki doczekała się w końcu Bydgoszcz, rozgorzały nadzieje w mieszkańcach Olsztyna, gdzie od lat spekuluje się o planach budowy sklepu.

Zobacz: Nowe lokalizacje i sklep internetowy to nie wszystko. IKEA zmienia strategię

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów