Kobiety wybrały idealny rozmiar biustu. To właśnie dzięki niemu czują się szczęśliwe i atrakcyjne

Anna Respondek 25.05.2018
Kobieta stanik
Fotografia: Shutterstock

Piersi to niezaprzeczalny atrybut kobiecości. Jaka zatem wielkość piersi jest idealna i sprawia, że kobieta chętnie eksponuje swoje krągłości? 

O piersiach rozmawiają wszyscy. Mężczyźni uważają, że to "lek na całe zło", a kobiety wciąż myślą o tym, dlaczego ich biust nie jest większy, bardziej jędrny lub okrągły jak dwie połówki soczystego jabłka. 

Zobacz także: Jak często należy prać biustonosz. Będziesz zaskoczona

Tematem tym zainteresowała się klinika chirurgii estetycznej, której lekarze postanowili sprawdzić, jaka wielkość biustu według kobiet jest idealna. W tym celu przeprowadzili ankietę, w której wzięło udział niemalże 1000 przedstawicielek płci pięknej. Okazuje się, że panie wybrały jeden konkretny rozmiar, który daje im największe szczęście i sprawia, że wzrasta ich pewność siebie.  

Kobiety mogły określić swój biust następującymi stwierdzeniami: "kocham moje piersi", "nienawidzę ich", "są mi obojętne", "nie lubię". W kolejnym kroku naukowcy przyporządkowali odpowiedzi do wielkości miseczek, jakie noszą ankietowane. Okazało się, że najmniej zadowolone są kobiety noszące miseczkę B. Jaki rozmiar znalazł się na 1. miejscu? 

A Wy, lubicie swój biust? ;)

Zobacz także: Jak dobrać idealny rozmiar biustonosza. Większość kobiet robi to źle

Autor: Anna Respondek

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów