Idealne ciało na Instagramie? Modelka jednym zdjęciem pokazała, jak "oszukać" fanów

Emilia Klima 15.05.2017
iskra Lawrence
Fotografia: Instagram.com/iskra

Iskra Lawrence pokazała, jak bardzo sylwetka może zmieniać się na zdjęciu przy wykorzystaniu "instagramowych sztuczek". 

To, że świat pokazywany przez użytkowników Instagrama jest ulepszoną wersją rzeczywistości, a czasem ma z nią niewiele wspólnego, nikogo już w dzisiejszych czasach nie dziwi. Iskra Lawrence nie jest też pierwszą modelką, która pokazuje, jak bardzo można kreować złudzenie idealnej sylwetki dzięki odpowiedniej pozie, kadrowi, oświetlenie etc. Brytyjka słusznie jednak zauważa, że młode dziewczyny wciąż próbują doścignąć nierealistyczne ideały, często nie zdając sobie sprawy, ile czasu i energii gwiazdy Instagrama poświęcają na to, by ich zdjęcia na Instagramie były idealne. 

Jako przykład takich instagramowych manipulacji pokazała swoje dwa zdjęcia zrobione w odstępie kilku minut. Na jednym ma pożądany przez wiele dziewczyn "odstęp między udami", na drugim - luka w magiczny sposób znika. 

Nigdy nie pozwólcie, by czyjekolwiek zdjęcia na Instagramie sprawiły, że poczujecie się niepewnie. Jeśli nie wyglądasz jak ona, a ona nie wygląda jak ty, to dlatego, że jesteś sobą, nikim innym. Szanujcie i kochajcie swoje ciała. Jeśli będziecie o nie dbać, staną się magiczne rzeczy - napisała przy zdjęciu.

Iskra Lawrence
Fotografia: Iskra Lawrence

"Jestem 3 rozmiary większa i szczęśliwa"

O brytyjskiej modelce bielizny zrobiło się głośno, kiedy zaprezentowała efekt swojej metamorfozy na Instagramie. I wcale nie chodziło o stratę kilogramów - Iskra przyznała, że jest teraz większa o trzy rozmiary i czuje się z tym świetnie. Dodała, że strata kilogramów zazwyczaj utożsamiania jest z byciem zdrowszym, co jej w przypadku nie było prawdą. Dopiero kiedy przytyła 3 rozmiary i przestała obsesyjnie pilnować wagi, poczuła się zdrowa i szczęśliwa. 

Wydawało mi się, że czym chudsza będę, tym bardziej idealna, szczęśliwa i lepsza jako modelka. Miałam niezdrową obsesję idealnej sylwetki. Wypisanie się z tego wyścigu za idealną sylwetką było najlepszą rzeczą, jaką zrobiłam w życiu. Zamiast na pracy nad ciałem, skupiłam się na byciu najlepszą wersję siebie, w środku i na zewnątrz. To przyniosło mi szczęście i pewność siebie - pisała.

Manifest Iskry przyniósł jej spore uznanie, a jej kariera modelki tylko nabrała rozpędu. Od tamtej pory jest jedną z bardziej znanych ambasadorek "body positivity". Na Instagramie obserwuje ją prawie 3 i pół miliona internautów - to spora publiczność ważnego przekazu, który promuje. Przekonują Was jej słowa?

Iskra Lawrence
Fotografia: Iskra Lawrence
Iskra Lawrence
Fotografia: Iskra Lawrence
Iskra Lawrence
Fotografia: Iskra Lawrence
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów