IMGW ostrzega przed burzami i gradem. Sprawdź, gdzie nie ruszać się bez parasola!

Magdalena Barszczak 11.07.2018
deszcz nad Bałtykiem, plaża
Fotografia: Reporter

Jaka pogoda czeka nas w pierwszej połowie lipca?

Środa nie będzie rozpieszczać Polaków pogodą. Co prawda w przeważającej części kraju będzie gorąco, ale IMGW ostrzega przed burzami z gradem i ulewami. Gdzie nie powinniśmy się ruszać bez parasola?

Zobacz także: Dziecko topiło się w basenie pełnym ludzi. Nikt nie zauważył

IMGW zapowiada burze i deszcze

Z najnowszych doniesień serwisu pogodynka.pl wynika, że w środę 11 lipca zagrzmi prawie w całej Polsce. W pasie od Szczecina przez Kujawy i Ziemię Łódzką po Opolszczyznę i Małopolskę burzom mogą towarzyszyć intensywne opady deszczu i gradu. Tu warto zaopatrzyć się w parasole i kurtki.

Prognozowana wysokość opadów na Górnym Śląsku i w Małopolsce wynosi 25 mm, a lokalnie na północy Wielkopolski do 30 mm. Najspokojniej ma być w województwie dolnośląskim. W środę termometry pokażą od 20 stopni na zachodzie i Pomorzu do 28 stopni na wschodzie i południu Polski. 

Z kolei 12 lipca deszcze i burze spodziewane są od Pomorza i Mazur po Mazowsze i Wielkopolskę oraz na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Najdłużej - do piątku - deszczowa aura utrzyma się nad Bałtykiem i na Mazurach, gdzie wypoczywa najwięcej Polaków. 

W weekend pogoda trochę się poprawi. Już w sobotę zacznie się przejaśniać, z wyjątkiem północno-wschodniej Polski - tam może jeszcze silnie zagrzmieć. W sobotę i niedzielę termometry pokażą od 20 stopni na północnym wschodzie i południu do 26 na zachodzie kraju.

Zobacz także: Dostają się do mieszkań i krążą po balkonach. Inwazja latających mrówek w Polsce

Autor: Magdalena Barszczak

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów