IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia dla trzech województw

Sylwia Kropiewnicka 13.12.2018
Ostrzeżenia IMGW. Oblodzone drogi
Fotografia: Shutterstock

W trzech województwach w czwartek rano należy zachować ostrożność ze względu na oblodzenie dróg i chodników. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia.

Zima w końcu dotarła do naszego kraju, co za tym idzie pojawiły się pierwsze opady śniegu. Po okresie dość wysokich, jak na tą porę roku temperatur, nadeszło ochłodzenie. Oznacza to, że piesi powinni uważać na chodnikach, a kierowcy powinni zachować szczególną rozwagę na drogach.

Zobacz także: Jaka będzie zima 2018/2019? Jasnowidz przewiduje, co nas czeka. Nie mamy dobrych wieści...

Ostrzeżenia IMGW

IMGW wydało ostrzeżenie dla województwa Warmińsko-Mazurskiego, Podlaskiego oraz dla północnych powiatów województwa Pomorskiego.

Pogoda na czwartek

Czwartek będzie pod znakiem zachmurzeń. Na północnym zachodzie można spodziewać się większych przejaśnień oraz lokalnych rozpogodzeń. Miejscami możliwe słabe opady śniegu, a na wybrzeżu może pojawić się także deszcz ze śniegiem.

Temperatura maksymalna będzie odczuwalna na wybrzeżu, z kolei minimalna w rejonach podgórskich. W całym kraju można spodziewać się słabego wiatru, na północy będzie umiarkowany. W Bieszczadach możliwe zamiecie i zawieje śnieżne.

Zobacz także: Silny wiatr, burze z gradem, a nawet śnieg. Ostrzeżenia IMGW dla połowy Polski

 Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów