Ostrzeżenie pierwszego i drugiego stopnia dla Polski w sprawie upałów! Będzie coraz gorzej

Anna Respondek 02.08.2018
Mężczyzna pijący wodę
Fotografia: EAST NEWS

Z nieba poleje się prawdziwy żar. 

Ostatnio w Polsce panują wprost tropikalne temperatury. W słońcu termometry pokazują nawet 40 stopni Celsjusza, a to niestety niekorzystnie wpływ na zdrowie starszych ludzi i małych dzieci. IMGW wydało w ostatnich dniach ostrzeżenie pierwszego i drugiego stopnia dla większości kraju. Upały zdecydowanie nie odpuszczą. 

Wysokie temperatury w całej Polsce

Ostrzeżenie drugiego stopnia dotyczy następujących województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, łódzkiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, lubelskiego (część zachodnia).

W tych obszarach termometry będą pokazywały od 28 do 34 stopni, w nocy temperatura spadnie do nawet 17 stopni, choć w niektórych obszarach utrzyma się na poziomie 24 stopni.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia wydano dla województwa podlaskiego i wschodniej części województwa warmińsko-mazurskiego. Na tych terenach termometry będą maksymalnie pokazywały 32 stopnie. W nocy od 16 do 19 stopni.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów