IMGW wydało ostrzeżenia. Niebezpieczne zjawiska pogodowe w całym kraju

Sylwia Kropiewnicka 14.01.2019
IMGW ostrzega. Będzie wiało
Fotografia: Shutterstock

Pomimo tego, że w poniedziałek, 14 stycznia temperatura będzie powyżej zera, nie oznacza to poprawy pogody. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ponownie wydaje ostrzeżenia.

IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia dla wielu województw w związku z silnym wiatrem. W niektórych regionach kraju prognozowane są także oblodzenia oraz zamiecie. Pogoda w poniedziałek może przynieść wiele niebezpiecznych zjawisk. Tydzień zaczyna się pochmurno, jednak możliwe są miejscowe przejaśnienia.

Pogoda na poniedziałek

Pogoda nadal daje się we znaki. Bardzo prawdopodobne jest wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. W związku z tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla większości kraju.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia wydano dla województwa pomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, śląskiego, dolnośląskiego, łódzkiego oraz kujawsko-pomorskiego. W tych regionach będzie mocno wiało.

Z kolei ostrzeżenia drugiego stopnia również związane z silnym wiatrem wydano dla części województwa zachodnio-pomorskiego.

Oprócz tego, w województwie podlaskim i warmińsko-mazurskim mogą wystąpić oblodzenia i zamiecie śnieżne. Z kolei w części województwa podkarpackiego mogą wystąpić intensywne opady śniegu.

Niebezpieczna jest także sytuacji na niektórych rzekach. Bardzo możliwe jest przekroczenie stanów ostrzegawczych.

Zobacz także: IMGW wydał ostrzeżenia dla kilku województw. Czekają nas intensywne opady śniegu i silny wiatr!

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Ta architektoniczna perełka robi wrażenie.

 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów