IMGW wydaje ostrzeżenia na piątek. Będzie ślisko!

Sylwia Kropiewnicka 18.01.2019
Ostrzeżenia IMGW
Fotografia: Shutterstock

IMGW ostrzega przed oblodzeniem w północno-zachodniej części kraju. Ostrzeżenia pierwszego stopnia obowiązują w pięciu województwach.

Polska znajduje się w zasięgu dwóch ośrodków niżowych, znad Bałtyku i znad północno-zachodniej Rosji. Do naszego kraju napływa arktyczne, morskie powietrze, z racji na chłodny front przemieszczający się z zachodu na wschód. Zima znowu uderzy, a wraz z nią niskie temperatury i zamiecie śnieżne. Na drogach będzie ślisko!

Pogoda w piątek

Zima nie odpuszcza i zmusza IMGW do wydania kolejnych ostrzeżeń. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województwa zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, pomorskiego oraz kujawsko-pomorskiego.

Praktycznie cała Europa znajduje się w zasięgu niży. Pogoda w piątek nie rozpieszcza. Zachmurzenie będzie duże, jednak miejscami możliwe przejaśnienia i rozpogodzenia. Lokalnie możliwe także przelotne opady śniegu, a na wybrzeżu deszczu ze śniegiem.

Zobacz także: IMGW ostrzega cztery województwa. Marznący deszcz będzie powodował gołoledź

Wiatr przeważnie będzie umiarkowany, jednak miejscami może powodować zawieje i zamiecie śnieżne. Temperatura maksymalna wyniesie od 0°C do 2°C, na terenach podgórskich od -3°C do -1°C.

Na Kujawach, Mazurach, Suwalszczyźnie, Pomorzu Wschodnim i w Karpatach możliwy jest przyrost pokrywy śnieżnej do 5 cm.

Zobacz także: IMGW ostrzega. Niż Benjamin nadciąga nad Polskę

W taką pogodę ciepła kurtka to podstawa. Jakie są najmodniejsze propozycje sieciówek?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów