IMGW ponownie wydaje ostrzeżenia. Może spaść nawet pół metra śniegu

Sylwia Kropiewnicka 09.01.2019
Intensywne opady śniegu
Fotografia: Shutterstock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ponownie wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu i oblodzeniem. Zima nie odpuszcza.

Zima zawitała do naszego kraju na dobre. Trudne warunki pogodowe wymagają od kierowców zachowania szczególnej ostrożności na drogach. IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia dla siedmiu województw. Jest wśród nich województwo mazowieckie, warmińsko-mazurskie, świętokrzyskie, małopolskie, łódzkie i śląskie.

Pogoda na środę

Pogoda we środę będzie podobna do tej, jaka towarzyszyła nam w poprzednich dniach. Zima nie odpuszcza, a opady śniegu są coraz bardziej intensywne.

W środę najwyższe wartości temperatur  od -3 st. na wschodzie do 0 st. w centrum i 3 st. na północnym zachodzie i wybrzeżu. Powiewy wiatru będą słabe lub umiarkowane, dość silne mogą być jedynie na wybrzeżu. Wiatr może powodować zawieje i zamiecie śnieżne w górach i na wschodzie.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia wydane na środę dla siedmiu województw oznacza, iż przewidywane warunki mogą sprzyjać wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Zjawiska te mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia ludności.

Zobacz także: IMGW wydał ostrzeżenia dla kilku województw. Czekają nas intensywne opady śniegu i silny wiatr!

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

W taką pogodę ciepła kurtka to podstawa. Jakie są najmodniejsze propozycje sieciówek?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów