IMGW ostrzega przed silnym wiatrem i deszczem. Jeśli nie musisz, nie wychodź z domu!

Magdalena Barszczak 03.10.2018
kobieta pod parasolem na wietrze
Fotografia: AFP/EAST NEWS

Będzie wietrznie i mokro, ale pod koniec tygodnia pogoda się poprawi.

W całej Polsce szaleją wichury. RCB już we wtorek alarmowało mieszkańców północy Polski, aby nie wychodzili z domu. W Darłowie wiatr dochodził do 114 km/h. W środę nie będzie lepiej. 

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem i deszczem

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia dla 12 województw: zachodnio-pomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, łódzkiego, dolnośląskiego, śląskiego, opolskiego i świętokrzyskiego. 

Najtrudniejsza sytuacja będzie na północy Polski. W Pomorskiem i Zachodniopomorskiem mieszkańcy mogą spodziewać się wiatru dochodzącego do 95 km/h. W pozostałych województwach jego prędkość może osiągnąć 75 km/h.

Na północy obowiązują też alerty hydrologiczne. Najsilniej popada na Pomorzu i w północno-zachodniej Polsce, ale przelotny deszcz może wystąpić w całym kraju. 

A co z temperaturą? Jesień rozgościła się u nas już na dobre. W środę termometry pokażą od 8 stopni na południu do 14 na zachodzie. Na szczęście to jeszcze nie koniec złotej jesieni. W weekend na chwilę się ociepli. W niektórych miejscowościach słupki rtęci pokażą nawet 23 stopnie!

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów