IMGW ostrzega przed silnym mrozem. Będzie zimno!

Sylwia Kropiewnicka 07.01.2019
Ostrzeżenia IMGW
Fotografia: Shutterstock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym spadkiem temperatury oraz przed gołoledzią. Pogoda w poniedziałek nie rozpieszcza.

W poniedziałek pogoda nikogo nie rozpieszcza. Zima zawitała do naszego kraju na dobre, a mróz daje się we znaki. IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym mrozem dla województwa Śląskiego, z kolei na gołoledź na drogach powinni uważać kierowcy w województwach Pomorskim i Kujawsko-Pomorskim.

Pogoda na poniedziałek

W poniedziałek, 7 stycznia, zima da się we znaki. Temperatura wyniesie od -7°C na wschodzie do -3°C w centrum i 4°C na krańcach północno-zachodnich. W rejonach podgórskich Karpat może spaść nawet do -9°C.

Zachmurzenie będzie duże i umiarkowane, a miejscami pojawią się słabe opady śniegu. Na Pomorzu oraz Warmii możliwe opady deszczu ze śniegiem, które mogą powodować gołoledź. IMGW apeluje do kierowców o ostrożność. Na drogach może być niebezpiecznie.

W nocy zachmurzenie będzie duże, jednak możliwe przejaśnienia i lokalne rozpogodzenia na południowym wschodzie. Opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz będą przemieszczały się do centrum kraju.

Zobacz także: Niż Yvette nad Polską. IMGW ostrzega przed intensywnym śniegiem i silnym wiatrem!

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

W taką pogodę niezbędna jest ciepła kurtka lub płaszcz. Które wybrać?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów