IMGW ostrzega przed intensywnym śniegiem! Czekają nas białe święta?

Magdalena Barszczak 15.12.2018
opady śniegu
Fotografia: Marcin Jurkiewicz/East News

Sprawdź, czego się spodziewać w najbliższych dniach.

Do rozpoczęcia kalendarzowej zimy pozostał równo tydzień. Meteorolodzy prognozują, że ostatnie dni przed świętami upłyną pod znakiem opadów śniegu i zamieci śnieżnych. IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla czterech województw!

Uwaga kierowcy! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że w niektórych miejscach w kraju można spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym. Spodziewana jest gołoledź. Na jezdni będzie bardzo ślisko!

IMGW ostrzega przed intensywnym śniegiem. Czy święta będą białe?

IMGW wydał żółte alerty, czyli ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia dla czterech województw. Intensywnych opadów białego puchu mogą się spodziewać mieszkańcy wschodniej części województwa mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego oraz całego województwa podlaskiego i lubelskiego. W niedzielę pokrywa śnieżna może urosnąć nawet o 14 cm.

Śnieg zacznie padać już w sobotę wieczorem i będzie towarzyszył Polakom w kolejnych dniach. W niedzielę termometry pokażą od -3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 0 st. na Dolnym Śląsku. Gdzieniegdzie śnieg będzie się zmieniał w deszcz ze śniegiem. W poniedziałek ma się lekko ocieplić, ale nie na długo. W czwartek znów powróci siarczysty mróz.

Większość z nas zastanawia się, czy opady śniegu utrzymają się do świąt Bożego Narodzenia. Ostatnie prognozy nastrajają lekkim optymizmem. Biały puch prawdopodobnie pojawi się tylko w kilku regionach Polski, tam gdzie utrzymają się niższe temperatury - szczególnie w Małopolsce, w górach i we wschodniej części kraju. 

Zobacz także: Jaka będzie zima 2018/2019? Jasnowidz przewiduje, co nas czeka

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Planujesz nadrobić filmowe zaległości w święta? Zobacz, co oglądać, gdy za oknem zimno i szaro

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów