IMGW ostrzega cztery województwa. Marznący deszcz będzie powodował gołoledź

Sylwia Kropiewnicka 04.01.2019
Zaśnieżona droga.
Fotografia: Shutterstock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia dla czterech województw. Marznący deszcz może powodować gołoledź.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej na terenie całego kraju zapowiada przelotne opady śniegu mogące przeobrazić się w opady deszczu ze śniegiem lub marznącego deszczu, a to z kolei może powodować gołoledź. IMGW wydał ostrzeżenia dla województwa lubuskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego oraz kujawsko-pomorskiego.

Pogoda na piątek

W piątek 4 stycznia będzie pochmurno, a miejscami też śnieżnie. W przeważającej części kraju temperatura spadnie poniżej zera. Najniższa będzie na wschodzie oraz na południu kraju. Najwyższa temperatura zostanie z kolei odnotowana w Szczecinie.

Przelotne opady deszczu mogą przeobrazić się w opady marznącego deszczu lub deszczu ze śniegiem, co może powodować gołoledź. Kierowcy powinni zachować ostrożność na drogach.

Opady śniegu powodują bardzo trudne warunki na górskich szlakach turystycznych, przez co w ostatnich dniach doszło do kilku niebezpiecznych dla turystów incydentów.

Ostrzeżenia I stopnia oznacza, że warunki meteorologiczne, które są przewidywane, będą sprzyjały wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk, mogących powodować straty materialne oraz zagrażać życiu i zdrowiu.

Zobacz także: Ostrzeżenia IMGW na poniedziałek. Może być ślisko

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Kiedy pogoda za oknem nie rozpieszcza, trzeba zaopatrzyć się w ciepłą kurtkę lub płaszcz. Co jest najmodniejsze w tym sezonie?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów