IMGW ostrzega. Uwaga na marznący deszcz

Sylwia Kropiewnicka 19.11.2018
Swietła widoczna zza pokrytej wodą szyby
Fotografia: Shutterstock

IMGW wydał ostrzeżenie przed marznącymi opadami, które mogą powodować gołoledź na drogach. Szczególnie tyczy się to kierowców, którzy wybierając się w podróż, powinni zachować ostrożność.

Po długim okresie pięknej, jesiennej aury, nadeszło załamanie pogody. Marznące deszcze mogą znacznie utrudnić poruszanie się po drogach. Nie jest to jedyna oznaka zbliżającej się zimy. Pogoda nie będzie nas rozpieszczać także temperaturą. W całym kraju nastąpi ochłodzenie.

IMGW ostrzega przed marznącym deszczem

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w wielu, polskich województwach mogą wystąpić słabe opady marznącego deszczu oraz mżawki powodujące gołoledź. Może to być przyczyną niebezpieczeństwa na drogach, należy więc zachować szczególną ostrożność. 

Zobacz także: Pomarańczowa chmura pochłonęła miasto w Walii. Niezwykłe nagranie podbija sieć

Najbardziej zagrożony tym zjawiskiem jest duży obszar województwa lubelskiego oraz południowa część województwa mazowieckiego. Synoptycy ostrzegają, że nawierzchnia na drodze może być śliska, apelują do kierowców o rozwagę.

W najbliższych dniach możemy spodziewać się opadów deszczu, śniegu oraz śniegu z deszczem. Czas wyjąć z szaf zimowe kurtki. Będzie chłodno.

Zobacz także: Zima w Europie będzie wyjątkowo groźna. Wichury, śnieżyce i powodzie to dopiero początek

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Jesienny weekend to świetny czas na wyjazd. Pamiętaj o  zachowaniu ostrożności na drogach.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów