IKEA zrobiła pierwszą aplikację mobilną do robienia zdjęć

Paulina Szestowicka 19.04.2016
Aplikacja mobilna IKEA
Fotografia: East News

Jest zupełnie inna niż wszystkie, których używamy na co dzień. 

IKEA udostępniła aplikację mobilną Klikk, która pozwala nam zrobić tylko jedno zdjęcie. 

Szwedzka marka chce zwrócić uwagę na to, że w dzisiejszych czasach ludzie wkładają zbyt mało serca w fotografię. Wszyscy robimy wiele ujęć tych samych obiektów licząc na to, że za którymś razem, oczywiście bez większego wysiłku, uda się nam osiągnąć pożądany efekt. Trudno doszukać się w tym pasji, a na pewno już artyzmu. 

Aplikacja pozwala na zrobienie tylko jednego zdjęcia. Pomysłodawcy wyszli z założenia, że przez to ograniczenie, użytkownik wiele razy zastanowi się, czy dana sytuacja lub przedmiot są warte sfotografowania. Jeżeli odpowiednio mocno skoncentrujemy się na uzyskaniu dobrego kadru, nie tylko zrobimy wyjątkowe zdjęcie, ale też mamy szansę na to, że zostanie ono wydrukowane i wprowadzone do sprzedaży. 

Klikk jest jednym z elementów promujących IKEA 2016 Art Collection. W akcję zostało zaangażowanych 11 artystów z całego świata. Nasza fotografia może być 12-sta w wyjątkowej kolekcji. Wystarczy dać sobie szansę, pobrać aplikację za pośrednictwem sklepów App Store lub Google Play, a następnie zrobić zdjęcie. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów