Dzikie tłumy w IKEI po otwarciu galerii! Ludzie czekali na wejście od samego rana

IKEA
Fotografia: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

W czasach pandemii ludzie tęsknili za zakupami. Widać to było 4 maja w Katowicach! Przed IKEĄ, która znów otworzyła się dla klientów, stanęły dzikie tłumy.

4 maja ponownie zostały otwarte galerie handlowe w całej Polsce. Wielkie otwarcie zaliczyła także IKEA, która zapraszała swoich stałych klientów na zakupy drogą SMS-ową. Choć wydawać by się mogło, że sklep ten nie jest miejscem, gdzie dostaniemy produkty pierwszej potrzeby i na zakupy tam powinny się wybrać osoby, którym naprawdę brakuje czegoś do domu lub są w trakcie remontu, okazuje się, że nic bardziej mylnego. Mieszkańcy Katowic postanowili tłumnie udać się do IKEI od razu po otwarciu!

Zobacz także: Od 4 maja czynne są hotele i obiekty noclegowe. Zobaczcie, jakie nowe zasady w nich obowiązują! 

IKEA znów otwarta! W Katowicach ogromna kolejka do wejścia do sklepu

Takiego widoku w dobie koronawirusa nikt się nie spodziewał! A może to właśnie efekt pandemii?

4 maja w godzinach porannych na parkingu przed miejscową IKEĄ pojawił się tłum ludzi. Parking był pełen zaparkowanych na nim aut, a wokół można było dostrzec wężyk ludzi w maseczkach ochronnych, którzy czekali na wejście do ulubionego sklepu. 

Całe zdarzenie zarejestrowała dziennikarka Dorota Niećko, która dla "Dziennika Zachodniego" opisała panującą w Katowicach sytuację. Okazuje się, że mimo tego, iż w sklepie jednocześnie może znajdować się 1300 klientów, kolejka do wejścia była ogromna!

Ludzi do sklepu wpuszczała ochrona, a zdaniem klientów cała procedura przeszła całkiem sprawnie.

Szybko idzie, stałam 20 minut, może pół godziny - powiedziała jedna z oczekujących w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim".

Okazuje się jednak, że nie tylko Polacy tęsknili za IKEĄ! Podobna sytuacja miała miejsce m.in. w Holandii i Austrii. Tam również po ponownym otwarciu IKEI można było dostrzec długie kolejki klientów, którzy czekali na wejście. 

Przypomnijmy, że IKEA, podobnie jak inne galerie handlowe otwarta jest od 4 maja. Można zrobić w niej oczywiście zakupy, ale jeżeli liczycie na legendarne szwedzkie klopsiki lub hot dogi, będziecie musieli obyć się smakiem. Wciąż bowiem nie mogą funkcjonować: restauracja, kawiarnia, bistro, grill i kącik dla dzieci, które znajdują się w środku.

Zobacz także: IKEA udostępniła swój tajny przepis. Teraz słynne klopsiki zrobisz w domu!

Zobacz, jakie trendy będę królować we wnętrzach w nadchodzącym sezonie! 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów