IKEA zapowiada ważną zmianę regulaminu sprzedaży. Nie wszyscy będą zadowoleni

Redakcja 09.08.2017
IKEA w Bydgoszczy
Fotografia: East News

Nowe zasady zaczną obowiązywać od 1 września 2017 roku. 

Nie od dziś wiadomo, że IKEA robi co może, aby zadowolić swoich klientów. Otworzyła już sklep internetowy, dzięki któremu możemy robić zakupy bez wychodzenia z domu, teraz przyszedł więc czas na kolejną niespodziankę. Tym razem jednak nie wszyscy będą z niej zadowoleni. 

Jak czytamy na stronie Ikea.com, szwedzki gigant meblowy zmienia zasady zwrotów towarów. Zgodnie z obowiązującym regulaminem, nieużywany produkt możemy zwrócić zawsze, kiedy tylko mamy na to ochotę. 

Jeśli zmienisz zdanie lub nie będziesz w pełni zadowolony ze swoich zakupów, możesz zwrócić nieużywany produkt kiedy tylko chcesz, bez ograniczeń czasowych. By dokonać zwrotu niezbędny będzie oryginał paragonu kasowego lub faktury VAT - czytamy na stronie Ikea.com. 

Są jednak pewne wyjątki. Zwrot telewizorów, a także zestawów dźwiękowych i akcesoriów serii UPPLEVA jest możliwy jedynie w terminie 90 dni od daty zakupu. W przypadku materaców, które były już używane, nie jest możliwy zwrot, ale wymiana na inny, również w ciągu 90 dni od dnia zakupu. 

Zmiana na plus? 

Niestety, tak dobrze już nie będzie. IKEA na swojej stronie internetowej poinformowała, że od 1 września 2017 roku ulegnie zmianie regulamin zwrotu towarów zakupionych w sklepach IKEA. Zgodnie z nim, jeśli zmienimy zdanie bądź po prostu nie będziemy zadowoleni z zakupu, możemy go zwrócić w ciągu 365 dni od daty zakupu. 

Nowy Regulamin będzie miał zastosowanie do towarów zakupionych w IKEA od 1 września 2017 roku. W przypadku zakupów dokonanych przed tą datą, zastosowanie znajdzie dotychczasowy Regulamin - czytamy na stronie Ikea.com. 

Szczegóły mają być znane 21 sierpnia 2017 roku na stronie internetowej, a także w sklepach stacjonarnych, w Dziale Obsługi Klienta. 

Zobacz także: Pokazano zdjęcia z katalogu IKEA 2018. Przygotujcie się na intensywne kolory

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów