IKEA wycofuje ze sprzedaży kolejny produkt i prosi klientów o jego zwrot. Jest niebezpieczny

Redakcja 01.02.2017
Ikea
Fotografia: East News

Korzystanie z tego produktu może skończyć się naprawdę źle. 

Jeden z najpopularniejszych sklepów z wyposażeniem wnętrz dla swoich klientów ma nie najlepszą informację. IKEA prosi, aby wszyscy, którzy zakupili krzesło plażowe MYSINGSÖ, czym prędzej zwrócili je do sklepu. Jak się okazuje, korzystanie z niego może mieć opłakane skutki.

Szwedzki gigant zwraca uwagę, że korzystanie z niego grozi upadkiem, a nawet zakleszczeniem pleców. Po wypraniu tkaniny siedziska, krzesło może zostać nieprawidłowo złożone, a to może doprowadzić do niebezpiecznych urazów pleców. Do tej pory zgłoszono pięć incydentów, które niestety wymagały udzielenia pomocy medycznej. Do wypadków doszło w Finlandii, Niemczech, USA, Danii i Australii.  

Bezpieczeństwo stanowi dla IKEA najwyższy priorytet, a wszystkie nasze produkty powinny spełniać wymogi międzynarodowych i krajowych przepisów prawnych oraz odpowiednich norm. Konstrukcja oraz tkanina krzesła plażowego MYSINGSÖ z powodzeniem przeszły właściwe testy mechaniczne i chemiczne - czytamy na stronie Ikea.com. 

Zobacz: IKEA uruchomiła sklep internetowy. Sprzedaż przez internet obejmuje nawet duże meble

krzesło
Fotografia: www.ikea.com

Nie ma tego złego...

Dobra wiadomość jest taka, że wszyscy, którzy kupili krzesła przed lutym 2017 roku, otrzymają pełen zwrot kosztów zakupu. Co więcej, jeśli zagubił nam się paragon, nie musimy się martwić. By otrzymać pieniądze, dowód zakupu nie jest konieczny. Udoskonalone krzesło, które ma wyeliminować ryzyko uszkodzenia ciała, w sklepach IKEA ma pojawić się jeszcze w tym miesiącu. To wynik szczegółowego śledztwa, które wszczęto, gdy tylko pojawiły się pierwsze informacje o urazach, których doznali korzystający z niego ludzie. 

Plażowe krzesło to już kolejny produkt, który w ostatnim czasie szwedzki gigant wycofał ze sprzedaży. Wystarczy wspomnieć komody Malm. Ich sprzedaży zaprzestano w Stanach Zjednoczonych, gdy okazało się, że przyczyniła się do śmierci trojga dzieci. Inne wycofane produktu to chociażby pałeczki do perkusji dla dziecka i bębenek.

Co cieszy szczególnie to fakt, że IKEA nie próbuje zatuszowywać niewygodnych dla firmy incydentów, ale ze względu na bezpieczeństwo, podejmuje decyzję o wycofaniu wadliwego towaru ze sprzedaży i poinformowaniu o zagrożeniu jego posiadaczy. 

Zobacz także: IKEA zmieniła nazwy produktów, a przy okazji odpowiedziała na problemy internautow

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów