IKEA urządziła mieszkanie dla bezdomnych w Krakowie. Wyjątkowa inicjatywa szwedzkiej sieci!

Malwina Wasilewska 30.06.2020
ikea
Fotografia: Shutterstock

Dzięki funkcjonalnemu wyposażeniu przekazanemu przez IKEA Kraków, osoby nieposiadające dachu nad głową będą mogły poczuć atmosferę domu.

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio prowadzi w Krakowie dziewięć mieszkań wspieranych, w których osoby i rodziny bez domu przygotowują się do samodzielnego życia „pod dachem”. Dzięki funkcjonalnemu wyposażeniu przekazanemu przez IKEA Kraków, osoby nieposiadające dachu nad głową będą mogły poczuć atmosferę domu. Szwedzka sieć pomogła też doposażyć łaźnię i garderobę, z której na co dzień korzystają osoby doświadczające bezdomności.

IKEA wspiera bezdomnych

IKEA urządziła mieszkanie dla bezdomnych w Krakowie! W ośmiu mieszkaniach obecnie przebywa łącznie ponad 30 osób. Każda z nich ma swój pokój i jest objęta fachową pomocą zespołu specjalistów – pracowników Dzieła. A w dziewiątym, mieszkaniu  zamieszka niebawem trzech mężczyzn. To właśnie tu trafiły meble i wyposażenie od IKEA Kraków, takie jak szafy, stoły, krzesła, tekstylia, naczynia czy garnki. Szwedzka sieć na wsparcie osób w kryzysie bezdomności przekazała łącznie ponad 900 produktów.

Łączy nas więcej niż mogłoby się wydawać. Zarówno Dzieło Pomocy św. Ojca Pio, jak i IKEA, dbają o dom w bardzo szerokim znaczeniu tego słowa – mówi Justyna Nosek z Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. – Nie sposób opisać słowami wyrazu twarzy i emocji, które towarzyszą osobie bezdomnej, przekraczającej próg mieszkania, które odtąd będzie jej bezpieczną przystanią. Tym bardziej cieszy fakt, że dzięki IKEA to miejsce będzie dodatkowo pięknie wyposażone w nowe meble, tekstylia czy przybory kuchenne – dodaje Justyna Nosek.

Jesteśmy pod wrażeniem tej inicjatywy. Inne firmy powinny brać przykład!

4
Fotografia: materiały prasowe
1
Fotografia: materiały prasowe
2
Fotografia: materiały prasowe
3
Fotografia: materiały prasowe
5
Fotografia: materiały prasowe

Zobacz także: Origami dla dzieci to świetny pomysł na wspólną zabawę. Zobacz, jak zrobić proste figurki z papieru

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów