IKEA uruchomiła sklep internetowy. Sprzedaż przez internet obejmuje nawet duże meble

Redakcja 18.11.2016
IKEA
Fotografia: East News

Będziemy mogli zapomnieć o długich kolejkach w weekendy. Ale do restauracji i tak będziemy zaglądać. 

Jeden z najpopularniejszych sklepów z wyposażeniem wnętrz dla swoich polskich klientów ma doskonałą wiadomość. IKEA właśnie poinformowała, że rozpoczyna sprzedaż przez internet. Zatłoczony- zwłaszcza w weekend - sklep i długie kolejki do kasy, być może już wkrótce będą tylko niemiłym wspomnieniem. 

Wiemy, że nie wszyscy mieszkają blisko naszych sklepów i z różnych przyczyn nie mogą do nich dotrzeć. Dlatego wprowadzamy nowe sposoby sprzedaży, które traktujemy, jako dopełniające się elementy - powiedziała Monika Zielińska, zastępca dyrektora ds. sprzedaży wielokanałowej w Polsce.

Na tę chwilę zakupy przez Internet dostępne są dla mieszkańców Wrocławia. Dostawa obejmuje obszar około 100 km od sklepu, co oznacza, że mogą z niej korzystać również mieszkańcy okolicznych miejscowości. Jednak, już za kilka miesięcy - w lutym 2017 roku z przyjemności kupowania on-line będą mogli skorzystać również mieszkańcy innych polskich miast, w których znajdują się sklepy sieci.

EN_01182141_0011
Fotografia: East News

Tylko 5 kroków

Aby sprawdzić, czy dana usługa jest już dostępna w naszym mieście, wystarczy na stronie internetowej IKEA Meble przez Internet wpisać swój kod pocztowy. Oczywiście, należy również wskazać produkt, którym jesteśmy zainteresowani. Warto pamiętać, że na tę chwilę zamówić można wyłącznie meble oraz akcesoria konieczne do ich funkcjonowania, czyli np. zawiasy, czy gałki. Niestety, po mniejsze artykuły, takie jak szklanki, koce, czy pudełka, trzeba wybrać się osobiście.

Kiedy wybraliśmy już produkty z oferty sklepu, wystarczy zapłacić. Jak czytamy na stronie Ikea.com, należy pamiętać o dodatkowej opłacie za transport i wniesienie - cena początkowa to 139 złotych. Oczywiście koszt całkowity usługi zależy przede wszystkim od tego, ile kilometrów musi pokonać towar od magazynu do miejsca docelowego. 

Polska będzie 14. krajem na świecie, w którym szwedzka firma uruchomiła sprzedaż on-line. Co ważne, pomimo uruchomienia sprzedaży internetowej, Ikea nie rezygnuje z otwierania kolejnych sklepów stacjonarnych. Na otwarcie sklepu przygotowują się już mieszkańcy Lublina, a w 2018 roku nowy sklep powitają mieszkańcy warszawskiej Woli. To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy przed zakupem produktu lubią go obejrzeć z każdej strony, a nawet przetestować. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów