IKEA rusza ze sklepem internetowym. Powstaną też nowe sklepy stacjonarne

Paulina Szestowicka 09.08.2016
IKEA sklep internetowy
Fotografia: Pixabay

Ciekawe czy dużo osób zrezygnuje z weekendowych spacerów po sklepie stacjonarnym. 

IKEA otwiera sklep internetowy i sklepy stacjonarne w nowych lokalizacjach: w Szczecinie i Lublinie. Wiadomo też, że kolejne sklepy są na etapie planowania - miałyby powstać w Kielcach, Zabrzu, Rzeszowie i Opolu.

Jak informuje serwis Dlahandlu.pl, we wrześniu stanowisko prezesa IKEA Retail po raz pierwszy obejmie Polka, Anna Pawlak-Kuliga. Nowa prezes pracę dla IKEA rozpoczęła osiem lat temu w jednej z londyńskiej placówek. Wtedy objęła stanowisko nawigatora biznesu. W kolejnych latach regularnie awansowała, zasiadała w zarządzie spółki IKEA Property i radzie nadzorczej IKEA Distribution na Europę Południowo - Wschodnią. A teraz na jej barkach spocznie włączenie Polski do grupy (jeszcze) 13 krajów, w których sieć prowadzi sprzedaż on-line. 

W najbliższych latach planujemy otwierać kolejne sklepy, w tym już niedługo, bo w drugiej połowie 2017 roku sklep w Lublinie. Będziemy także rozwijać IKEA w Polsce w kierunku sprzedaży wielokanałowej i już w najbliższych miesiącach wprowadzimy sprzedaż mebli przez Internet - powiedziała Anna Pawlak-Kuliga.

Oczywiście, świat się nie kończy na IKEA, ale to naprawdę dobra wiadomość, że Polka obejmuje stery w tak znanej sieci na całym świecie. Cieszymy się, że teraz unikniemy długich kolejek i korków pod sklepem w weekendy, mogąc wszystko kupić przez Internet, ale informacja o awansie Anny Pawlak-Kuligi trochę zdaje się przysłaniać tę informację. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów