IKEA prezentuje kolejną poruszającą reklamę. Tym razem przedstawia trudne relacje ojca i córki

Redakcja 02.12.2016
Nowa reklama IKEA
Fotografia: www.youtube.com

Szwedzki gigant przygląda się bliżej trudnym relacjom w rodzinie. I jak zwykle pokazuje je tak, że nie sposób się nie wzruszyć.

Reklamy sieci IKEA znane są z tego, że poruszają problemy społeczne lub tematy, na które ludzie boją się rozmawiać. Najczęściej to krótkie opowieści o relacjach między ludźmi. Wzruszają, chwytają za serce i na długo zapadają w pamięć. 

Tym razem szwedzka firma zajęła się trudnymi relacjami między ojcem a dorastającą córką. Film zrealizowany przez agencję Åkestam Holst trwa zaledwie minutę i przedstawia sytuację, z którą musi zmierzyć się prawie każda rodzina. 

Reklama Ikei "A good listener"
Fotografia: www.youtube.com

Reklama Ikei "A good listener"

Cieprliwość popłaca

Zbuntowana nastolatka wraca do domu i zamyka się w swoim pokoju. Jest zła i ani myśli rozmawiać o swoich problemach z ojcem. Prosi, aby zostawił ją w spokoju. W innej scenie wraca do domu smutna i załamana. Scenariusz się powtarza - zamknięta w pomieszczeniu nie chce nikogo widzieć.

Co robi ojciec? Nie narzuca się, a raczej cierpliwie czeka. Siedzi przed zamkniętymi drzwiami i czeka, aż córka da mu szansę i z nim porozmawia. Jego cierpliwość wkrótce zostaje nagrodzona. Nastolatka otwiera drzwi, a na jej twarzy nie ma śladu złości. Z jej oczu wyczytać można miłość i zrozumienie. 

Na odbiorcę we właściwy sposób ma wpływać także muzyka, która podkreśla atmosferę przedstawionej sytuacji. Oczywiście, reklama jest również prezentacją produktów marki IKEA. Zwraca jednak na nie uwagę w sposób nienachalny - w centrum stawia człowieka i jego problemy. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów