IKEA rusza do walki z koronawirusem. Samej Polsce przekaże potrzebne rzeczy o wartości 1 mln euro!

Paulina Ermel 31.03.2020
IKEA
Fotografia: WOJCIECH STROZYK/REPORTER (zdjęcie poglądowe)

Firma Ingka Group, do której należy sieć sklepów IKEA, wspomoże Polskę w walce z koronawirusem! Do kraju trafią produkty o wartości 1 mln euro (ok. 4,5 mln zł).

Koronawirus na świecie nie ustępuje. Już prawie 800 tys. zaraziło się niebezpiecznym patogenem, a 38 tys. zmarło. Władze państw objętych pandemią robią wszystko, co mogą, aby zatrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. 

Do walki z zakażeniem stają też znane gwiazdy i wielkie światowe firmy. Teraz do akcji dołączyła m.in. IKEA. Marka zamierza wspomóc kraje, w których działa, a które jednocześnie zmagają się z epidemią koronawirusa. Tylko do Polski zamierza dostarczyć produkty o równowartości 1 mln euro!

IKEA pomoże Polsce w walce z koronawirusem

Ingka Group, do której należy sieć sklepów IKEA, zamierza wspomóc aż 30 krajów walczących z koronawirusem. Marka przeznaczy na ten cel aż 26 mln euro, z czego 1 mln trafi do Polski. 

Darowizny pozwolą 30 krajom, w których Grupa Ingka prowadzi swoją działalność, podjąć natychmiastowe działania w swoich lokalnych społecznościach - czytamy w oświadczeniu firmy.

Wsparcie w postaci środków ochrony osobistej, pościeli, łóżek, jedzenia czy zabawek będzie obejmowało głównie osoby najbardziej potrzebujące - czyli pacjentów z grupy wysokiego ryzyka i przedstawicieli ochrony zdrowia w poszczególnych krajach. 

Od początku sytuacji kryzysowej w Polsce analizujemy dynamicznie zmieniające się potrzeby społeczne. W tym momencie przewidujemy, że nasze wsparcie w postaci przekazanych produktów dla organizacji rządowych i pozarządowych w najbliższych miesiącach osiągnie wartość około 4,5 mln złotych. Zależy nam na dotarciu z efektywną pomocą przede wszystkim do osób, które są w pierwszej linii frontu walki z pandemią, jak personel medyczny. Planujemy także pomoc dla tych, którzy nie mogą schronić się bezpiecznie w domu, np. osobom doświadczających bezdomności, ale też szukamy sposobu dotarcia do najbardziej potrzebujących dzieci i rodzin, gdyż ich sytuacja bardzo się pogorszyła w ostatnich tygodniach – mówi Katarzyna Dulko-Gaszyna, Dyrektorka ds. Zrównoważonego Rozwoju, cytowana przez magazyn Wprost.pl.

Oby jak najwięcej tego typu inicjatyw, które wspólnie doprowadzą do tego, że epidemia i kryzys zostaną zażegnane!

Ten projekt robi furorę na świecie. Wszystko dlatego, że na zdjęciach pozują gwiazdy wraz ze swoimi młodszymi wcieleniami!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów