IKEA diametralnie zmieni wygląd kultowych niebieskich toreb na zakupy

Mateusz Patyk 31.03.2017
IKEA niebieska torba
Fotografia: Instagram.com/charlene_amsellem

Mimo ceny za sztukę wynoszącej niecałe dwa złote, nabierała niewymiernej wartości przy przeprowadzkach. Teraz kultowa Frakta zmieni się nie do poznania.

Niebieski kolor torby z IKEA można rozpoznać z daleka. O jej wytrzymałości i niezniszczalności krążą legendy, a pojemność pozostawia konkurencję (o ile taka kiedykolwiek istniała) daleko w tyle.

Z tego na pozór zwykłego gadżetu korzystają ludzie z całego świata. IKEA postanowiła jednak dokonać pewnej radykalnej zmiany, czego wynikiem będzie pojawienie się zupełnie nowej wersji prawdziwej ikony tych sklepów.

Szwedzi doszli do wniosku, że wysłużonej już torbie przyda się radykalne odświeżenie kolorystyki. Jak można przeczytać na stronie People.com, klasyczny niebieski materiał zastąpi... biały. Podobnie będzie z uszami torby. Dobrze znana nazwa sieci sklepów z meblami zniknie, ustępując miejsca zwykłemu białemu uchwytowi. Jedyną ozdobą mają być niebieskie kropki - dwie duże z jednej i mnóstwo mniejszych z drugiej strony.

Zobacz też: Torba IKEA będzie w innym kolorze. Projektant chce, żebyśmy nosili ją na co dzień

IKEA Fracta torba
Fotografia: IKEA/materiały prasowe

Do tanga trzeba dwojga

Nowy design nie jest wyłączną zasługą IKEI. Oryginalne wzornictwo jest wynikiem współpracy z francuskim detalistą o nazwie Colette. Za projekt odpowiedzialna jest Sarah Endelman, pełniąca rolę dyrektora kreatywnego firmy. Niebieskie kropki nie są przypadkowe - to część tożsamości wizualnej marki z Paryża.

Ale nie tylko torby przejdą kompletną metamorfozę. Według informacji People.com, w salonach IKEA pojawią się też inne kultowe dla tego sklepu przedmioty w nowej, odświeżonej szacie. Linia tych niebiesko-białych produktów zostanie udostępniona klientom dopiero w 2018 roku. Dla niecierpliwych jest dobra wiadomość - torby są już do kupienia w limitowanej edycji, ale by je dostać, trzeba pojechać do paryskiego lokalu Colette.

Torby na laptopa damskie – najważniejsze cechy

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów