Husky wydostał się z klatki, żeby uratować swoich przyjaciół. Jego ucieczka jest hitem internetu

Redakcja 15.02.2017
Pies Husky
Fotografia: www.youtube.com

Jego sprytem i pomysłowością zachwyca się dziś niemal cały świat. 

W jednym ze sklepów zoologicznych, który według niektórych mediów połączony jest z lecznicą, w prowincji Jiangsu we wschodnich Chinach, doszło to przedziwnej sytuacji.

Zamknięty w klatce pies rasy husky syberyjski był wyraźnie niezadowolony z faktu, że właściciel sklepu pozbawił go wolności. Kiedy więc pomieszczenie opustoszało, pies postanowił wydostać się z niewoli. Jego wyczyn nagrały umieszczone w sklepie kamery, a o odważnym i bohaterskim czworonogu mówią dziś media niemal z całego świata. 

Jak podkreślił właściciel sklepu Cao Sheng w rozmowie z państwową telewizją, husky otworzył swoją klatkę za pomocą zębów i języka. Gdy zorientował się, że drzwi do sklepu są szczelnie zamknięte, zręcznie przesunął klatkę z kotami i przedostał się do tej, w której zamknięci byli jego czworonożni przyjaciele. Mając już doświadczenie, pomysłowy pies otworzył kolejne klatki i uwolnił dwa inne psy. 

Z mechanizmem zabezpieczającym klatkę nie radzi sobie wielu ludzi. Pracuję w tym sklepie od 6 lat i jeszcze czegoś takiego nie widziałem. Nigdy wcześniej żaden pies nie otworzył klatki w ten sposób - powiedział Cao Sheng w rozmowie z telewizją CCTV. 

Niestety, przemyślany plan ucieczki pokrzyżował zwierzętom… człowiek. Psy zostały schwytane zanim udało im się wydostać z pomieszczenia.

Właściciel zarejestrowanym przez kamerę obrazem postanowił podzielić się z internautami. Film szybko zyskał popularność i stał się viralem. I nie można się dziwić. Niecodziennie przecież można zobaczyć, jak husky wydostaje się z szczelnie zamkniętej klatki i, co najważniejsze, ratuje swoich czworonożnych przyjaciół.

Szkoda tylko, że zapomniał o kotach. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów