Naukowcy wytypowali idealną męską twarz. Należy do hollywoodzkiego gwiazdora

Anna Respondek 28.07.2017
George Clooney
Fotografia: EAST NEWS

Naukowcy postanowili wybrać idealną męską twarz. Padło na hollywoodzkiego gwiazdora.

George Clooney ma powody do radości, a jego fanki wyjaśnienie, dlaczego tak bardzo podoba się kobietom. Według naukowców, twarz aktora jest najbliższa ideałowi piękna. Amal Clooney może być z siebie dumna, usidliła mężczyznę, który przypomina greckiego adonisa. Portal Dailymail.co.uk rozmawiał z naukowcami, którzy przeprowadzili badania.

Jak podają uczeni, twarz aktora, w 91.86 procentach odpowiada Złotemu Podziałowi, który zgodnie z twierdzeniem uczonych, od tysięcy lat, zawiera w sobie sekret perfekcji. A co to jest Złoty Podział? Pojęcie to ma wiele nazw, między innymi "boska proporcja" czy "złota liczba" i związane jest z liczbą "Pi". Jak się okazuje, "Pi" zawarte jest we wszystkim co nas otacza, przyrodzie, muzyce, architekturze, sztuce i Biblii. Harmonia związana z tym zjawiskiem jawi się w oczach człowieka, jako coś pięknego i idealnego. Powstało wiele programów graficznych, dzięki którym można ludzką twarz dopasować do Złotego Podziału. Wielki mistrz malarstwa, Leonardo da Vinci, na podstawie tych wyliczeń stworzył jedno ze swoich największych dzieł - Mona Lisę.

George Clooney
Fotografia: ONS

Najpiękniejsi mężczyźni świata

Według wyliczeń, bliscy perfekcji są także Ryan Gosling, który ma idealny nos, Harry Styles z najpiękniejszymi oczami i podbródkiem ora David Beckham z idealnie uformowaną twarzą. 

Twarz George'a Clooneya, który w zeszłym miesiącu został ojcem bliźniaków, Elli i Aleksandra, przeskanowano przy użyciu komputera stosującego najnowszą technologię mapowania. Zajmowała się tym doktor Julia De Silva, która jest chirurgiem. Jak się okazało oczy, brwi, nos, usta, szczęka i kształt twarzy aktora są najbliższe greckiemu ideałowi piękna. 

Bradley Cooper uplasował się na drugiej pozycji z wynikiem 91.80 procent, Brad Pitt miał 90.51 procent, Harry Styles 89.63. Na piątym miejscu znalazł się David Beckham z najniższym wynikiem 88.96 procent w skali piękna Złotego Podziału. 

Doktor Silva, która prowadzi The Centre For Advanced Facial Cosmetic And Plastic Surgery w Londynie przyznała, że Clooney okazał się ideałem.

George Clooney został uznany przez komputery za najpiękniejszego mężczyznę dekady. To wspaniałe, że jego status został teraz potwierdzony przez naukę. Twarz Clooneya jest niezwykle symetryczna, najbliższa greckiemu ideałowi piękna. Aktor ma niemalże idealne proporcje ust do nosa, 99.6 procent. Odstęp między podbródkiem a oczami jest tak samo perfekcyjny. Patrząc na dwanaście markerów, George miał najwyższy wynik we wszystkich. 

Jak przyznała badaczka, nowa technologia komputerowego mapowania pozwala zbliżyć się do prawdy na temat tego, co człowiekowi wydaje się atrakcyjne i dlaczego tak się dzieje. 

Przez długi czas uważano, że proporcja "Pi" 1.618, skrywa sekret piękna. Dzięki komputerem i mapowaniu jesteśmy w stanie to dokładnie policzyć. 

Im bliżej ciału i twarzy do liczy 1.618, tym bardziej atrakcyjne się wydaje. 

Bradley Cooper
Fotografia: ONS
Brad Pitt
Fotografia: ONS
Harry Styles
Fotografia: EAST NEWS
David Beckham
Fotografia: ONS
Ryan Gosling
Fotografia: ONS
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów