Żartowniś podmienił kultowy napis na słynnym wzgórzu w Los Angeles

Redakcja 02.01.2017
Hollyweed
Fotografia: East News

Znany wszystkim legendarny napis został przerobiony nie po raz pierwszy. Identyczna sytuacja miała miejsce 40 lat temu. 

Noworoczny poranek dla mieszkańców Los Angeles z pewnością nie był typowym porankiem. Nie tylko dlatego, że właśnie powitali Nowy Rok, ale przede wszystkim ze względu na widok, który tego dnia ukazał się ich oczom.

Słynny znak Hollywood, który mieści się na wzgórzu miasta i jest już od wielu lat jego symbolem, uległ pewnej modyfikacji. W sylwestrową noc został przekształcony na "Hollyweed", co śmiało można przetłumaczyć na "święte zioło". Bez obaw, napis nie uległ trwałym zniszczeniom, bo i podmienić tak wielkie litery nie byłoby prostą sprawą. Na dwie litery "o" zostały więc rozwieszone białe oraz czarne płachty. Dzięki temu z większej odległości wyglądają jak "e". Tym samym, napis zyskał zupełnie nowe znaczenie.

Kto dokonał tego, zdaniem policji "aktu wandalizmu", jeszcze nie wiadomo. Jak podaje Theguardian.com, kamery co prawda zarejestrowany osobę, która wspięła się na napis i go zmieniła, jednak z racji tego, że osobnik był zamaskowany, jego identyfikacja nie jest oczywista.

Nie pierwszy raz

Znak "Hollywood" jest rozpoznawalnym na całym świecie symbolem hollywoodzkiego przemysłu filmowego. Na wzgórzu Mount Lee w Los Angeles stanął w 1923 roku i początkowo był reklamą pobliskiej inwestycji mieszkaniowej Hollywwodland. Został zaprojektowany przez Thomasa Fiska Goffa i nie pierwszy raz padł ofiarą wandalizmów. Warto przypomnieć identyczny incydent do którego doszło w 1976 roku. Wtedy również pewien dowcipniś zmienił napis "Hollywood" na "Hollyweed". 

Symbol "Hollywood" jest także wykorzystany w zupełnie inny sposób. Niestety, dość makabryczny. W 2012 roku niedaleko kultowego już napisu została znaleziona odcięta ludzka głowa, a w 1932 roku na literę "H" wspięła się aktorka Peg Entwistle. Chwilę później skoczyła w przepaść. Ponieważ pozostawiła list pożegnalny, jej śmierć zakwalifikowany jako samobójstwo. 

Tegoroczny incydent z napisem "Hollywood" w roli głównej ma prawdopodobnie związek z legalizacją rekreacyjnego używania marihuany, z której Kalifornijczycy będą mogli korzystać już w 2018 roku. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów