Historyczna okładka "Sports Illustrated". Modelka pozuje w burkini i hidżabie

Magdalena Barszczak 30.04.2019
Halima Aden
Fotografia: REX/Shutterstock/EAST NEWS

To pierwsze takie zdjęcia w historii magazynu!

"Sports Illustrated" zaprezentował sesję, jakiej jeszcze nie było. Na okładce magazynu widzimy muzułmańską modelkę w burkini i hidżabie. Tym samym Halima Aden dołączyła do grona innych gwiazd, które od lat na łamach czasopisma prezentują swoje wdzięki w strojach kąpielowych.

Zobacz także: Modelka "Sport's Illustrated" pokazała zdjęcie "przed' i "po". Przytyła i wygląda dużo lepiej

"Sports Illustrated" publikuje zdjęcia pięknych i wysportowanych modelek w bikini. Na łamach magazynu podziwialiśmy już Heidi Klum, Irinę Shayk, Tyrę Banks, Gigi Hadid, Bar Refaeli, Kate Upton czy Elle Macpherson. Tym razem redaktorzy zaprosili do udziału w sesji muzułmańską piękność Halimę Aden. Myli się jednak ten, kto myśli, że pokazała się w bikini. Nowa gwiazda "SI" założyła burkini i hidżab.

"Sports Illustrated" zmienia zasady. Kim jest Halima Aden?

Zdjęcia modelki reprezentowanej przez agencję IMG znajdą się w majowym wydaniu magazynu. Aden zaprezentowała dwa modele burkini: czarne ze zdobieniami na szyi i rękawach, projektu No Ka'Oi, oraz kolorowe, spod igły Cynthii Rowley.

Modelka pozowała na plaży Watamu w Kenii. Tam, w obozie dla uchodźców, urodziła się i spędziła pierwsze siedem lat życia.

Sesja "Sports Illustrated" to historyczne wydarzenie. Udowadnia, że modelka w hidżabie dorównuje pięknościom w bikini.

Młode muzułmanki powinny wiedzieć, że jest dla nich dostępny kostium, dzięki któremu będą mogły wreszcie dołączyć do drużyny pływackiej, wziąć udział w zajęciach szkolnych na basenie czy pójść z przyjaciółmi na plażę - przyznała Halima w wywiadzie dla "SI".

Halima Aden to pół Somalijka, pół Amerykanka. Zrobiło się o niej głośno, kiedy w 2016 roku wystąpiła w konkursie Miss USA. Była jedyną kandydatką, która miała na sobie burkini, a nie bikini.

Zobacz także: Jest już pierwsza okładka "Vogue Polska". Wśród internautów burza. Nie tego się spodziewali

Niezbyt często pokazują swoje sypialnie. Niedawno zrobili wyjątek! Zobacz, jak mieszkają gwiazdy.      

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów