Hipsterska szopka to idealne podsumowanie 2016 roku. Tylko dla ludzi z dystansem

Redakcja 21.12.2016
Hipsterska szopka
Fotografia: ModernNativity.com

Hipster Nativity Set pozwala nabrać dystansu i skłania do przemyśleń. Ale przede wszystkim bawi!

Selfie z Jezusem, Trzej Królowie na Segwayach, zwierzęta, które nie jedzą glutenu, bo tak wypada w obliczu narodzin Mesjasza. Święta 2016 to miks tradycji i nowoczesności - taka jest współczesność i nikt tego nie zmieni, prawdopodobnie z roku na rok będzie coraz gorzej. Hipster przestał być alternatywą, często jest obiektem żartów. Najwyższa pora, aby został bohaterem szopki - jako normalny, akceptowany przez społeczeństwo uczestnik Bożego Narodzenia

Hipsterska szopka, którą można kupić na stronie ModernNativity.com za ponad 500 złotych, składa się z kilku wykonanych ręcznie elementów. Przede wszystkim stajenka, na dachu której znajduje się jedyne akceptowane przez hipsterów źródło energii - bateria słoneczna. W żłobku leży Jezus w modnej czapeczce, a nad nim pochylają się dumni rodzice. Józef uczesany w męski kok, w modnej koszulki denim, robi selfie z rodziną. Maria w tym czasie pozuje robiąc dziubek, uwydatniając kości policzkowe, a w dłoni dzierży kawę ze Starbucksa. 

Hipsterska szopka
Fotografia: modernnativity.com

Nowocześni goście

Ważnym elementem szopki są Trzej Królowie. Współcześni ludzie nie potrafią kierować się gwiazdami, dlatego ci wystylizowani panowie, aby dotrzeć do Betlejem skorzystali z Google Maps. Nie przybyli na wielbłądach, ale na Segwayach. Zamiast kadzidła, mirry i złota świadkowie narodzin Mesjasza wręczą mu prezenty zakupione na Amazonie. Co jest w pudłach - możemy się tylko domyślać, ale w jednym z nich z pewnością znajdzie się elektroniczny gadżet z jabłkiem w logo. Ubrani są stosownie - nie mają skarpet, nogawki obowiązkowo podwinięte, każdy ma okulary. 

O podzieleniu się ze światem radosną nowiną pomyślał Pastuszek, który świętą rodzinę uwiecznił tabletowym aparatem, a zdjęcie natychmiast wrzucił na Instagram. Jak czytamy na stronie sklepu - fotografię opisał hashtagami #nofilter i #babyjesus. Ten człowiek z głową na karku i (niestety) słuchawki w uszach przyprowadził ze sobą owcę w sweterku - bo tak wygląda zabawniej i krowę, której mięso jest organiczne - na co wskazuje wielka pieczęć na jej udźcu. Nic dziwnego - w końcu żywi się bezglutenową paszą. 

Hipsterska szopka jest oczywiście parodią współczesnych młodych ludzi. Twórcy zapewne zdają sobie sprawę z tego, że takie przedstawienie współczesnych 20-30 - latków jest krzywdzące. Boże Narodzenie to jednak czas podsumowań i refleksji, więc jeśli choć jedna osoba poczuje się urażona, być może zastanowi się i po jakimś czasie nabierze do siebie dystansu. Wierzymy, że taki był cel Modern Nativity.

Hipsterska szopka
Fotografia: modernnativity
Hipsterska szopka
Fotografia: modernnativity.com
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów