Tych hashtagów nie wolno używać na Instagramie! Ich wpisywanie może skończyć się blokadą konta

Katarzyna Leszczyńska 20.03.2018
Instagram
Fotografia: Shutterstock.com

Instagram jest jednym z najpopularniejszych portali społecznościowych. Polega na opisywaniu zdjęć przy pomocy hashtagów. Niektóre z nich mogą być niebezpieczne!

Instagram jest jednym z najpopularniejszych w naszym kraju i na całym świecie portali społecznościowych. Ludzie zakochali się w publikowaniu zdjęć opisanych tzw. hashtagami. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że wpisywanie słów, które przychodzą nam do głowy z myślą o naszej fotografii, może być niebezpieczne. Nie dość, że niektóre z nich po prostu przestają działać, to jeszcze mogą zablokować nasze konto!

Zobacz także: Cała prawda na temat zdjęć influencerek. Zobacz, jak oszukują nas na Instagramie

Niedawno Instagram opublikował listę tzw. hashtagów zakazanych. Zostały one stworzone ze względu na instagramerów, którzy próbowali obejść algorytmy aplikacji. W związku z tym, że Instagram ograniczył osobom zarabiającym na nim zasięgi, ci musieli ratować się dodawaniem większej ilości hashtagów. To z kolei nie spodobało się twórcom aplikacji.

Hashtagi zakazane na Instagramie

Hashtagi, które administratorzy Instagrama używają za zakazane, są blokowane. Osobom, które nadmiernie ich używają natomiast, aplikacja może nawet zablokować konto. To zapewne zaboli przede wszystkim tych użytkowników, którzy mają wielu obserwatorów. Ale nie tylko. Może też dotknąć nieświadomych użytkowników, którzy nawet nie wiedzą, że słowo, jakim opisują swoje zdjęcie, jest niepoprawne.

Zobacz także: Królowa jest tylko jedna. Pobiła rekord Instagrama zdobywają aż 100 mln obserwujących!

Na czarnej liście Instagrama obecnie znajduje się ponad 114 tysięcy hashtagów! Niektóre z nich mogą być ogromnym zaskoczeniem. Wśród tych najpopularniejszych, których nie należy używać są: #like, #woman, #beautyblogger. Najbardziej zaskoczyć może jednak tag #beyonce. Biedna wokalistka. I jej fani.

Jak sprawdzić, czy hashtag jest zablokowany?

Istnieje prosty sposób na sprawdzenie tego, czy hashtag, który chcemy użyć, znajduje się na liście tych zakazanych. Wystarczy, że wejdziemy w wyszukiwarkę z lupką na stronie głównej. Wpisując tam pojedyncze słowa, możemy sprawdzić, czy są one wyszukiwane przez Instagram czy nie. Jeżeli nie wyświetla nam się hashtag z tym słowem, z pewnością jest on zakazany.

Zobaczcie w poniższej galerii, czym grozi częste korzystanie z portali społecznościowych:

Autor: Katarzyna Leszczyńska

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów